2012 Aralık Ayı Burç Yorumları

KOÇ
Bu ay meslek hayatınızla ilgili konularda düzenli ve akıllıca çalışmanız, ekstra sorumluluklar almanız halinde tüm bunların karşılığını alacaksınız. İş yerinizde sizden üst pozisyonda bulunan insanlarla sağlam ilişkiler kurabileceğiniz bir aydasınız. İş hayatınızda yeni kapıların açılacağı bu dönem size aynı zamanda özel hayatınızda da yenilikler sunacak. Yalnızsanız karşınıza yeni insanların çıkması muhtemel, hayatınızda biri varsa beraberliğinizdeki en dingin ve huzurlu zamanını geçireceksiniz. İstikrarlı bir birlikteliği olan koç burcu insanına bu ay nişan ya da evlilik görünüyor.

BOĞA
Aklınızdaki tüm karmaşık sorulara cevap bulacağınız bir aya giriyorsunuz. Dolayısıyla bu ay sizin dünyaya ve kendi hayatınıza çok daha pozitif bakacağınız, sorunları yavaş yavaş çözeceğiniz bir ay. Aşk hayatınız da aynı şekilde pozitif anlamda ilerliyor, varolan ilişkilerdeki sorunlar masaya yatırılarak kalıcı çözümler bulunuyor. Sosyal hayatınız bu dönemde biraz daha hareketlenecek, uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşme fırsatı yakalayacaksınız. Sağlığınıza ise biraz özen göstermenizde fayda var, sindirim sistemi rahatsızlıkları bu ay canınızı sıkabilir.

İKİZLER
İkizler için aralık ayı para ayı olacak. Finansal kazançlar açısından kazançlı olan bu ay aşk ve sağlık konusunda iç açıcı olmayabilir. Geçmişte yaşananların can sıkıntılarına neden olacağı ve pişmanlıkların had safhaya varacağı bir ay ikizler burcunu karşılıyor. Geçmişte yapılan hataların sonuçları hayatınızı negatif yönde etkileyecek. Her konuda sabırlı olmayı sürdürürseniz mutsuzlukları daha kolay aşabilirsiniz. Sağlık konusunda boğaz enfeksiyonları canınızı biraz sıkabilir.

YENGEÇ
Yengeçler yılın en çok bu ayında kendilerini değerli hissedecekler. Bekar yengeçlerin hayatlarının aşkını bulma ihtimalleri çok yüksek. Hatta bu ay içinde bir çok yengeç evlilik yoluna girebilir. İş ortaklığı olanlar biraz durgun ve sıkıntılı bir döneme giriyor. Ancak yapılan yeni çalışmalar ve yatırımlar sıkıntılı dönemleri geride bırakmanıza olanak sağlayacak. Yorgunluk, ateşli hastalıklar ve aşırı baş ağrıları gibi fiziksel rahatsızlıklar görülebilir.

ASLAN
Bu ay sizin için eğitim ve iş ayı. Eğitimi hala devam edenler için oldukça verimli geçecek olan bu dönem, dondurulmuş ya da yarım bırakılmış okullara geri dönmek için de şanslı bir dönem. İş hayatına yeni atılacak olanlar ise hayatlarının en büyük iş fırsatıyla bu ay karşılaşabilir. Liderlik özelliği her zaman ön planda olan bu burç insanları istediklerini mutlaka elde edecek. Parasal konularda harcamalarınıza biraz dikkat etmeli ve tutumlu davranmaya özen göstermelisiniz. Aşk hayatı ise geçici beraberlikler ya da hızlı yaşanan aşklar açısından oldukça hareketli bir döneme giriyor.

BAŞAK
Satürn gezegeni bu ay kendinizi dış dünyada daha iyi ifade edebilmeniz ve daha başarılı olabilmeniz ya da düzenli bir hayat kurabilmeniz için size yardımcı oluyor. Kendi hayatınızla ilgili radikal kararlar vereceğiniz bu ayda anlık tutkularınızın ve hırslarınızın sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Özgürlük duygunuzun en üst seviyeye ulaştığı bu ayda evlilik fikrinden uzaklaşabilir, varolan ilişkinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Sigarayı bırakmayı düşünüyorsanız bu ay daha kararlı davranıp bu sorunu çözebilirsiniz.

TERAZİ
Bu ay sizin için aile ayı. Neredeyse zamanınızın tamamına yakınını sevdiğiniz insanlara ayıracağınız manevi hazzı yüksek bir ay. İç huzurunuzun en üst seviyeye çıkacağı bu ayda ikili ilişkilerinizde de olumlu gelişmeler olabilir. Kalabalık bir ortamda tanışacağınız ve yakınlık duyacağınız bir insanın hayatınıza girme ihtimali yüksek. Çocuk sahibiyseniz bu ay çocuklarınızın ufak tefek sağlık sorunlarıyla uğraşmanız muhtemel. Kendinizi pozitif  şekilde ifade edeceğiniz aydınlık bir döneme giriyorsunuz. Kilo sorunu yaşayabilirsiniz, yediklerinize dikkat etmenizde fayda var.

AKREP
İçinize kapanık haliniz bu ay da devam edecek. Mevsimin olumsuz etkisi ile iç sıkıntılarınız biraz daha artacak ancak sebepsiz üzüntülerden ve mutsuzluklardan kaçınmanızda fayda var. Eğitimle ilgili çalışmalarınız varsa sorunsuz şekilde dönemi kapatacaksınız. Evliyseniz evliliğiniz sizin içe kapanıklığınız nedeniyle ufak sınavlar verebilir ancak zamanla her şey istediğiniz şekilde olacaktır. İş hayatınız bir süre daha monoton şekilde devam edecek, problemlerinizi üstlerinizle paylaşmanızda fayda var. Bu ay sizin kendinizle yüzleşeceğiniz bir ay.

YAY
Bu ay yaylar parasal konularda sıkıntı yaşayabilir. Geleceğinizi garanti altına almak adına yaptığınız yatırımlar sizi sıkıntıya sokabilir ancak sosyal harcamalarınızda biraz daha tutumlu davranarak tüm bunların üstesinden gelebilirsiniz. Büyük harcamalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Aşk hayatınızdaki istikrar devam edecek, yani yalnızsanız bir süre daha yalnızlık görünüyor. Gözlerinizle ilgili yaşadığınız sağlık sorunlarını ertelememelisiniz.

OĞLAK
Bu ay kendinize olan güven duygunuzun artış göstereceği bir ay. İş hayatınızda oldukça cesur atılımlar yapacaksınız. enerjisi yüksek oğlak burcu insanı bu ay da sosyal yönden oldukça aktif. Jüpiter gezegeninin etkisiyle yeni insanlarla tanışacak ve arkadaş çevrenizi genişleteceksiniz. İstikrarlı bir ilişki için henüz zaman var, yalnız oğlaklar bu ayı da yalnız geçirecek. Bel ve sırt ağrıları bu ay can sıkıcı olabilir.

KOVA
Bu ay içsel dünyanızla ilgili  konularda geçmişin tüm izlerini sileceğiniz bir ay. Arkada kalmış ilişki ya da arkadaşlıklar tamamen rafa kalkacak ve duygusal açıdan da eski etkisini yitirecek. Bu dönemde elinize geçecek paraları doğru kullanırsanız borçlarınızın bir kısmından rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Yabancı ortaklı işlerde pürüzler çıkabilir.

BALIK
Gelecekle ilgili umut ve hayallerin ön plana çıkacağı bir ay. İşle ilgili düşüncelerinizin gerçekleşebilmesi için kendinizi ispatlamanız gerekebilir. Değişkenliklerden uzak durmalı ve ufak şeyleri kafanıza takmaktan kendinizi alıkoymalısınız. Ciddi ilişki ve evliliklerde tartışmaların yaşanacağı gergin bir döneme giriyorsunuz. Olanlara sabırla yaklaşmamanız durumunda üzücü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Burçların Genel Özellikleri

Author: Zen

Share This Post On