Havuç Salatası Tarifi

Havuç Salatası Tarifi

Havuç salatasını hepimiz severiz. Hem lezzetli, hem de pratiktir. İşte tarifi:

Malzemeler

- Havuç
- Zeytinyağı
- Dövülmüş Sarmısak
- Dövülmüş ceviz
- Mayonez
- Yoğurt

Havuç Salatası Yapılışı

Havuçları rendeleyin. Üzerine az miktarda zeytinyağı döküp bir kaç dakika yumuşaması için mikrodalga fırına koyun. Sonra dövülmüş sarmısak (ya da vaktiniz yoksa sarmısak tuzu da olabilir) ve dövülmüş ceviz ekleyin. Eşit oranda mayonez ve yoğurt koyarak karıştırın. İşte nefis bir havuç salatası.

Değişiklik yapmak isterseniz yoğurt miktarını arttırıp haşlanmış burgu makarna ekleyerek makarna salatası da yapabilirsiniz. Misafiriniz çoksa makarna eklediğiniz salatanın miktarı hem çok olur, hem de lezzetli. Özellikle çocuklu misafirlerin hoşuna gidebilecek sağlıklı bir tarif.

Aşçının notu: Eğer yurt dışında yaşıyorsanız, hazır rendelenmiş havuçlardan bir kaç torba alıp dolaba atabilir ve canınız istediği zaman kolayca havuç salatası yapabilirsiniz. Ayrıca biz yurtdışında içine avokado ve keyfimize göre bazen de turşu ekliyoruz. Çok yakışıyor, tavsiye ederim.

http://tembelasci.blogspot.com

Author: Ozi

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>