2013 Makyaj Trendleri

Çekici dudaklar, daha kalın kaşlar, hafif kızarmış yanaklar ve hiç makyaj yapılmamış gibi pürüzsüz ve parlak bir ten… 2013 yılında doğal makyaj ön planda! İşte 2013 makyaj trendleri:

Kirpikler Fora
Bu sezon kirpikler diğer sesonlara oranla çok daha fazla ön planda. 2013 yılında tüm makyaj hilelerinizi kirpiklerinizi ön plana çıkarmak için kullanın. Ayrıca sivri kirpikler bu sezonun yeni trendi. Daha sofistike bir görüntü elde etmek istiyorsanız sadece üst kirpiklerinize maskara uygulayabilirsiniz. Ancak eğer daha doğal bir görünümden yanaysanız, maskarayı sadece kirpik diplerinize uygulayın. Her iki şekilde de kirpikleriniz dikkat çekecektir.

Kalın Kaşlara Geri Dönüş
Kaşlar yüz ifademizi belirleyen önemli bir güzellik unsuru. Dönem dönem ince, dönem dönem kalın kaşlar sezon trendlerinde yer aldı ancak 2013 yılında kaşlar daha da kalınlaşmış şekilde çıkıyor karşımıza. Güçlü bir yüz yaratmak istiyorsanız başlangıç noktanız mutlaka kaşlar olmalı. Bu sezonun kaşlarla ilgili ortaya çıkan bir başka trendi ise saçlardan farklı renkli oluşları. bu sezon sarışınlar bile kaşlarını siyah kullanacak.

Dudaklarda Doğallık
Bu sezon dudaklarda neon renklere rastlayacak olsak da doğal dudak rengi favori. Bu sezon dudaklarda sadece parlatıcılar göze çarpacak. Hafif ve parlak dudaklar elde etmek istiyorsanız dudağın doğal rengini bastırmak için üzerine kapatıcı bile uygulayabilirsiniz, daha sonra da üzerine dudak koruyucu balsam ya da parlatıcı kullanabilirsiniz.

Hafif Kızarmış Yanaklar
Yüzün her bölümünde olduğu gibi yanaklarda da doğallık bu sezon moda. Abartılı renklerden kaçının ve parlayan hafif kızarmış yanaklar için doğal allık renklerini tercih edin.  Krem allıklar bu sezon tercihiniz olabilir.

Erkeklerin Karşı Koyamadığı Makyajlar
Hangi saç rengine Hangi Makyaj Uygun?
Ruj Renginiz Doğru mu?
Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası
Doğru Fondoteni Seçmenin Püf Noktaları

Author: Zen

Share This Post On