2013 Ocak Ayı Burç Yorumları

Koç
Sevgili koçlar, 2012 yılında hedeflediğiniz, ulaşmak istediğiniz ne varsa 2013′ün ilk ayında o amaca hızlı adımlarla yürüyeceksiniz. Özellikle iş hayatında hayallerinize uygun şeyler yaşayabilir, kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Mesleki sorumluluklarınız size ağır geliyor olabilir ancak istediğiniz yere ulaşmakta bu sorumlulukların çok işe yarayacağını unutmayın! Maddi konularda yılın bu ilk ayında oldukça temkinli davranmanızda fayda var. Ocak ayı sonuna doğru duygusal hayatınızda dalgalanmalar yaşayabilirsiniz.

Boğa
Sevgili boğalar, ocak ayı sizin için psikolojik açıdan biraz gergin geçebilir. Mali konular üzerinde gereken sorumluluğunu alamamanız ya da istediğiniz adımları atamamanız muhtemelen bundan kaynaklanacak. Ancak ayın son on günlük dilimi kendinizi yenilemeniz ve yeniden kendinize gelebilmeniz için size çeşitli fırsatlar sunacak. İş ortamında üzerinizde bazı baskılar kurulabilir ama siz bunları aşabilecek güçtesiniz. Ocak ayı sizin için ilişkilerde de oldukça durağan. Evliyseniz evliliğiniz üzerinde kara bulutlar dolaşabilir. Bel ağrılarına dikkat.

İkizler
Sevgili ikizler, yılın bu ilk ayı sizin için fırsatlar ayı. Yeni bir iş, yeni arkadaşlıklar belki de yeni bir aşk… Buna rağmen maddi konularda biraz daha tutumlu olmanızda fayda var. Uzun süredir ilişkisi olan ikizler bu ay rutinden biraz sıkılıp ilişkilerinden şikayet edecek hale gelebilirler, bu durum hiç tahmin etmediğiniz yıpratıcı sonuçlar doğurabilir. Geçmişle hala yüzleşemediyseniz bu ay sizin için iyi bir fırsat, hatalarınızı gözden geçirmeli ve geleceğinizi ona göre tasarlamalısınız. Bu ay şansınız her konuda yüksek, şans oyunları oynayabilirsiniz. Midenizle ilgili şikayetleriniz için artık bir doktora görünmenizde fayda var.

Yengeç
Sevgili yengeçler, yılın ilk ayında sorumluluklarınız da katlanarak artmaya başlıyor. Hayatınızda büyük değişiklikler söz konusu. İş konusunda sıkıntılarınız devam ediyor ancak yılın ilk diliminde iş değişikliği söz konusu değil. Çevrenizin üzerinde baskı kurmasına ve sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Aksi halde kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Mali konularda yaşadığınız sıkıntılar ayın sonuna doğru tekrar kendini hatırlatacak. İlişkinizde yakaladığınız istikrar bu ay da sizi mutlu kılıyor. İlişkisi olmayan yengeçler içinse görünürde yeni bir birliktelik yok.

Aslan
Sevgili aslanlar, sizin için ocak ayı sağlık sorunlarıyla başlıyor. Uzun süredir ihmal ettiğiniz göz rahatsızlığınız büyük sorunlar doğurabilir. Erken davranmanızda ve şikayetlerinizi bir doktora iletmenizde fayda var. İş yerinde yakaladığınız çizgi yılın bu ilk ayı da bozulmadan ilerliyor, siz de bu durumdan gayet memnunsunuz. Yeni iş kurmayı düşünenler için bu ay doğru seçim değil. Sosyal çevrenizle biraz daha vakit geçirmeli, kendinize ve özel hayatınıza daha fazla vakit ayırmalısınız. Duygusal konularda yaşadığınız buhranlı dönem yavaş yavaş geride kalıyor. Yalnızsanız belkide bu ay hayatınızın aşkı kapınızı çalacak, ilişkisi olanlar için de nişan ya da evlilik görünüyor.

Başak
Sevgili başaklar, 2013′ün bu ilk ayı hayatınızın tüm alanlarında olumlu gelişmelere sahne olacak. Yalnızsanız ayaklarınızı yerden kesecek insanla bu ay tanışmanız muhtemel, işsiz olanlar uzun süredir bekledikleri şartlarda iş sahibi olacak. Maddi konularda yaşanan sıkıntılar hızla çözülmeye başlıyor. Kafanızın içinde dolaşan problemler yavaş yavaş yok oluyor. Şüpheci tavrınız yüzünden kaybettiğiniz bazı dostlarınızla barış görünüyor. Bazı başaklar için ev ya da araba satın alma durumu olabilir. Bu ay başaklar için fırsatlar ayı.

Terazi
Sevgili teraziler, çevrenizde yaşanan bazı sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı girdiğiniz 2013 yılı, ocak ayından sonra yüzünü size dönüyor. Problemler aşılacak ve her şey düşündüğünüzden de güzel ilerleyecek. Taşınmayı düşünüyorsanız yıl sonunu beklemenizde fayda var, bu aylarda maddi konularda rahat davranmamalısınız. Şehir dışı seyahetleriniz var, düşündüğünüzden de uzun sürebilir. Ocak ayında biraz daha içine kapanık ve kendi halinde bir insan olacaksınız, bu konuda çevrenizden anlayış bekleyebilirsiniz. Duygusal konularda yaşadığınız boşluk hala hayatınızda ve yılın ilk dilimi de öyle olacak. İlişkilerde şansı mayıs ayından sonra yakalayacaksınız.

Akrep
Sevgili akrepler, ocak ayının ilk diliminde güven ve istikrar iş ve özel hayatınızın en önemli dinamiği olacak. İş yerinizden ve çalışma hayatınızdan memnun olmasanız da yılın ilk diliminde bir değişiklik görünmüyor. Bu nedenle sahip olduğunuz şartları iyileştirme yoluna gidebilir, şikayetlerinizi fırsata çevirebilirsiniz. Eğitim konusunda hedefinize adım adım ilerliyorsunuz, sorumluluk sahibi ve mükemmelliyetçi yapınızdan dolayı herhangi bir problem yaşamadan hedefinize ulaşacaksınız. Ayın ikinci diliminde özgürlüğünüz biraz daha artacak. Hayatınızda yapmayı istediğiniz değişiklikler hiç beklemediğiniz bir anda kapınızı çalacak. 2013 sizin için yenilik yılı, ilişkinizde sahip olduğunuz özgüven size güzel şeyler kazandıracak. Kış aylarında grip, nezle gibi hafif rahatsızlıklar sizi bekliyor.

Yay
Sevgili yaylar, ocak ayının ilk on gününde kendinizi garanti altına almak için maddi manevi adımlar atabilirsiniz. İş alanında yeni girişimlerde bulunmak için ocak ayı iyi bir seçim. 2012 yılının sonunda yaşadığınız bazı aksilikler yılın ilk ayında sizi tamamen terkediyor. Yaşadığınız ilişkiniz özgür yapınızı örselediğiniz düşünebilir ve vazgeçmeyi deneyebilirsiniz ancak bu durum uzun vadede sizi üzer. İlişkinizden tamamen vazgeçmek yerine karşı tarafla sıkıntılarınız hakkında konuşmak daha yerinde olacaktır. Aklınızdan geçen seyehatlerin hemen hepsi yılın ilk yarısında gerçekleştireceksiniz. Erkek yaylar 2013 yılında baba olabilir.

Oğlak
Sevgili oğlaklar, iş hayatınızın temposu yüzünden zaman ayıramadığınız sosyal hayatınız bu ay oldukça hareketli. İş yaşantısında kazandığınız tecrübe sizi farklı kılıyor. 2013 sizin farkedileceğiniz ve beklentilerinize cevap bulacağınız bir ay. Maddi konularda yaşanan sıkıntılar geçici. Kafanızın içinde oluşturduğunuz planları gerçekleştirmek için kendinize güvenmeniz yeterli. Beslenmenize dikkat etmenizde fayda var. Kış aylarında grip salgınına yakalanmamak için vücut direncinizi yüksek tutmalısınız. İlişkiler konusunda durağan devam eden hayatınız, bahar aylarında biraz hareketlenecek.

Kova
Sevgili kovalar, bu ay sizin için maddi anlamda tehlike çanları çalıyor. Aşırı savruk harcamalarınız sizi sıkıntıya sokabilir, geç olmadan tedbir almanızda fayda var. Ocak ayının son yarısında hayatınıza yeni bir insan girebilir ancak ilişki uzun vadeli görünmüyor, 2013 yılının genelinde kısa duygusal beraberlikle yaşayacaksınız. Kendinizi yeniden keşfetmenizde bu ilişkilerin size faydası olabilir ancak kimseye ihtiyaç duymadığınızı düşünmeniz uzun vadede yalnız kalmanıza neden olabilir, dikkatli olun. Hareketli aşk yaşamının aksine iş hayatınız rutin şekilde, değişiklik olmadan devam ediyor. İş hayatınızda yaşadığınız can sıkıcı durumları kafaya takmamanızda fayda var, dik kafalı yapınızdan dolayı haklıyken haksız durumlara düşebilirsiniz.

Balık
Sevgili balıklar, bu ay etrafınızdan bazı konularda yoğun destek göreceksiniz, hedeflerinize ulaşmanız bu sayede daha da kolaylaşacak. Ancak bir çok konuda karar vermekte zorlanmanız bazı şeylere geç kalmanıza neden olabilir. Yaşadığınız evde süregelen huzursuzluk ay sonuna doğru yerini dinginliğe bırakacak. Hassasiyetlerinizin yüksek olduğu bu ayda yeni bir ilişkiye başlamamanızda fayda var. Ay sonuna doğru çeşitli kulak rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz. Ciddiye almalısınız.

 

Author: Zen

Share This Post On