2013 Şubat Ayı Burç Yorumları


Koç
Şubat ayı, yılın ilk ayına göre sizin için daha net sonuçlar alacağınız bir ay. Bu ay belki de hayatınızın kalan kısmında yanınızda olacak kuvvetli dostlar kazanacaksınız. Manevi yönünüz güçlenecek. Uzun süredir aklınızı meşgul eden hedefiniz yakın bir zamanda gerçekleşecek. Henüz karar veremediğiniz kritik konularda bir bilene danışmanızda fayda var. Bu ay çalıştığınız yerdeki idari bölümle daha iyi ilişkiler kuracaksınız. Aşk hayatınız hala sakin ve hatta durgun. Karşı taraftan heyecan yaratacak hareketler beklerken biraz da özeleştiri yapmanızda fayda var. Aşk hayatınızdaki bu sükûnet bir süre daha böyle devam edeceğe benziyor.

Boğa
Şubat ayı başı çekmekle beraber bu sene genel anlamda sizin için olumlu bir sene. Bu aydan itibaren bunu siz de fark edeceksiniz. Beklediğiniz tüm gelişmeler teker teker tam da istediğiniz gibi şekillenecek. Aşkta sizin için yeni heyecanlar söz konusu, hayatınızın aşkını belki de bu ay bulacaksınız. Genel anlamda takındığınız pozitif durum aşk hayatınızda da size olumlu kapılar açacak. Yeni bir hobi edinmek ya da bir kursa başlamak isteyenler için bu ay oldukça uygun.

İkizler
Bu ay aklınız karışık. Cevaplanmayan sorular, gerçekleşmeyen beklentiler, devam eden içsel sıkıntılar… Tüm bunlar bu ay da sizinle. Siz de bir kaçma ve başka yerlere sığınma isteği uyandıran bu sorunlardan kurtulmanız zaman alacak gibi duruyor. Gerçeklerden kaçmak yerine onları kabullenmeyi denemek işinizi kolaylaştırabilir. İş ortamında da bu ay sıkıntılı bir dönem sizi bekliyor. Olmasını beklediğiniz bir terfi ya da maaş değişikliği varsa, bir süre daha askıda kalacağını bilmelisiniz. Hayatınızın merkezindeki bu sıkıntılar aşk yaşantınızı da olumsuz etkileyebilir, cilt ve mide sağlığına dikkat.

Yengeç
Bu ay size uzun yollar ve sürpriz seyahatler görünüyor. Bu seyahatler size hesapta olmayan bir ilişkinin kapılarını açabilir. Bu ay sizin için yenilikler ayı. Bu mesleki bir atama ya da yeni bir eve taşınma olabilir. Evliyseniz sürpriz bir çocuk haberi evliliğinizi daha da canlı hale getirebilir. Sağlıkla ilgili bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz, uzun vadede tedavi gerektiren bir durum bile olsa sonunda iyi haberler alacağınızı bilmeli ve sakin tavrınızı bozmamalısınız. Bu ay iş yerindeki ya da sosyal çevrenizdeki ikili ilişkilerinizde gergin konuşmalar ve hatta tartışmalar yaşanabilir, o yüzden bazı konularda düşündüğünüz konuşmaları yapmadan önce kendi kafanızda değerlendirmenizde fayda var.

Aslan
Bu ay sizi oldukça üzecek dedikodular ya da şikâyetler duyabilirsiniz. Olgun duruşunuzu koruyarak üstesinden geleceğiniz bazı durumlar için hazırlıklı olmanızda fayda var. Uzun süren bir ilişkiniz varsa bu ay resmiyet kazanabilir ya da bu anlamda ilk adımlar atılabilir. Yaşadığınız bocalamaları karşı tarafla paylaşmayı ihmal etmeyin. Parasal konularda yaşadığınız sıkıntılar bu aydan itibaren azalmaya başlıyor, planlı ve doğru adımlar atarak sıkıntılardan kurtulacaksınız.

Başak
Kısa bir süre için de olsa sıkıcı günler sizi bekliyor. Bu ay sizin için sosyal hayatınıza çok fazla zaman ayıramadığınız, hobilerinizden mahrum kaldığınız bir ay olacak. Yoğun iş yaşantınız sizi hemen hemen tüm zevklerinizden alıkoyacak. Ama üzülmeyin, iş yerinde yarattığınız bu güven ve emeğin karşılığını yaz aylarında göreceksiniz. Yaz sonunda terfi almanız muhtemel. Eğitimle ilgili uzun vadeli planlarınız varsa onları gerçekleştirmek için de biraz beklemenizde fayda var, zira plansız harcamalarınızdan dolayı elinize geçen para kısıtlanacak. Terfiden sonra maddi anlamda da rahatlama yaşayacaksınız. Göz sağlığına dikkat.

Terazi
Uzun zamandır ruhunuzda hissettiğiniz ağırlık bu ayla birlikte yok oluyor. Kendinize zaman ayıracağınız ve sosyal aktiviteleri arttıracağınız bir döneme giriyorsunuz. Artık hayatınızda kalıcı değişiklikler istiyorsunuz. Bunu hayata geçirmekte de zorlanmayacaksınız. Ayrıca bu ay sizin için bugüne kadar görüşmediğiniz veya bir şekilde ilişkilerinizin bozulduğu insanlarla yeni bir şans yakalama ayı. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Yalnızsanız, senenin sonlarına doğru bu yalnızlık devam edeceğe benziyor, belki geçici ilişkiler ve gerçek olmayan kalp çarpıntıları yaşayabilirsiniz ama sağlam bir ilişki için en uygun zaman bu yılın sonu görünüyor.

Akrep
Bu sene sizin için oldukça neşeli ve enerjik. Karşılaştığınız olumsuz durumları sabrınız sayesinde sorunsuzca aşacaksınız. Bu sene hemen hemen tüm dilekleriniz gerçekleşecek. Hayatınızın düzene girdiğini hissedeceksiniz. İşle ilgili konularda beklentileriniz tam olarak karşılanmasa da bunu çok fazla kafaya takmayacaksınız. Kariyer planlamanızı başka şekilde yönlendirmeniz, mevcut durumunuzdan daha iyi bir gelecek sağlayabilir. Dönem dönem dalgalanmaların yaşandığı aşk hayatınız genel anlamda tüm yıl huzur ve dinginlik içinde devam edecek. Yalnızsanız, hayatınızın aşkıyla tanışabilir ve kısa sürede kendinizi nikah masasında bulabilirsiniz.

Yay
Sinirli halleriniz, soğuk tutumlarınız çevrenize zarar veriyor. Ani sinirlenmekten ve kırıcı olmaktan biran önce vazgeçmelisiniz. Belki arkadaşlarla yapılacak bir doğa yürüyüşü ya da başka bir aktivite kendinize gelmenizi ve düşünmenizi sağlayabilir. Bu aralar yalnızlıktan pek hoşlanmıyorsunuz ancak bu sert tavırlarınız devam ederse yalnız kalmaya devam edeceksiniz. Geçmişi sorgulamaktan artık vazgeçmeli ve geleceğe yönelik adımlar atmalısınız. Bu sene bir ev ya da araba alabilirsiniz, sürpriz bir alışveriş sizi bekliyor, bu düşüncenin ilk adımlarını da bu ay içinde atacaksınız.

Oğlak
Dikkatiniz bu ay parasal konularda. Beklemediğiniz yerlerden de gelecek küçük paralar bu ay sizi oldukça rahatlatacak. İşle ilgili yeni planlar yapmaya başladınız ancak bu sene içinde bir iş değişikliği görünmüyor.  Sporla ilgili aktivitelere bu ay her zamankinden fazla vakit ayıracak ve kendinizi yenileyeceksiniz. İlişki konusunda bu ay da şansınız açık değil.

Kova
Bu ay girdiğiniz tüm ortamlarda ilgi odağı olacaksınız. Dışa dönük yapınız ve enerjiniz sizi her ortamda çekici kılıyor. Buna bağlı olarak hayatınızın aşkıyla tanışma fırsatını da yakalayabilirsiniz. Aradığınız kişi belki de çok uzaklarda değildir. Evliyseniz eşinizin ailesiyle bir takım sorunlar yaşamanız muhtemel ancak büyütmeyin. Eşinizin de desteğiyle işler tatlıya bağlanacak, kırıcı olmamaya özen gösterin.

Balık
Bu ay nihayet şans yüzünüze gülüyor. Uzun süredir gerçekleştirmeyi planladığınız uzun seyahate çıkabileceksiniz. Kendinizi dinlemeniz ve kafanızdaki şüphelerden kurtulmanız için iyi bir fırsat olabilir. Uzun süredir ilişkinizle ilgili yaşadığınız güven sorunu bu ay had safhaya ulaşsa da çözüme de oldukça yakınsınız. Karar sürecinizi etkileyen veya baskı altında tutan tüm etkenlerden bu ara uzaklaşmanızda fayda var. Doğru kararı yüksek sağduyunuzla vereceksiniz.

Author: Zen

Share This Post On