Bacaklarınız Yaza Hazır mı?

Havalar yavaş yavaş ısınıyor, bu demek oluyor ki artık kış boyu çorapların altında sakladığımız ve bakımını ihmal ettiğimiz bacaklarımıza zaman ayırma vakti de geldi. Artık zaman eski zaman değil, bacaklarımızı olduğu gibi görüp, tüm kusurlarını kabul etmek zorunda değiliz. Artık sarkmalardan kalınlığa, selülitten varise kadar her şeyin çözümü var ve elbette tüm bunları bir uzman yardımı alarak gerçekleştirebiliriz.

Bacaklarınızı yaza hazırlayacak ekspres bir bakım programı hazırlayan ArtPlast Estetik; kalın basen, bacak içleri ve diz kapağı kenarları için Vaser Compact Sponge System; buruşuk dizler, sarkmalar, yer yer gevşemiş ve asimetrik olmuş bacak dokusunu ameliyatsız gerginleştirmek içinse Thermage Body’yi kullanıyor. Selülit görünümünü de gerileten Thermage Body, her yaşta ve kiloda bireye uygulanabiliyor. Ayrıca bacaklarda istenmeyen tüylerden kurtulmak içinse MedLite lazer uygulaması yapılıyor. Yaz aylarında da güvenle kullanılan MedLite’ta güneşle temasta leke riski bulunmuyor. 

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; yapısal diye nitelenen birçok kusurun artık mini dokunuşlarla, yeni lazer ve radyofrekans sistemleriyle değişebileceğini belirtiyor. Vücutta yapılan uygulamalar arasında en yüz güldüren sonuçların bacaklardan alındığını ifade eden Estetik Cerrahi Uzmanı Orhan Murat Özdemir; ”asla değişmeyeceğini düşündüğünüz diz kapakları, ayak bilekleri hatta bacak içleri bile kısa sürede düzeltilebilir, çünkü bacaklar vücudun yağlarının depolandığı bel ve karın bölgeleri gibi, tedavilere direnç göstermez. Ayrıca yapılan uygulamaların sonuçları kalıcıdır” diyor.

Bacak Bakımı

Bacak derisi, gövdemizde bulunan deriden daha kalın ve dayanıklıdır. Bacak bakımı için ilk şart, güvenilir bir merkezde uygulanacak lazer epilasyonla tüylerden kurtulmak olacaktır çünkü lazer epilasyon, tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın tek ve en hijyenik yoludur. Bunun dışında bacaklar soğuk havalarda ve sıcak duşlardan sonra mutlaka nemlendirilmeli. Kadınların çoğu bacaklarından şikayetçidir, düşük kalçalar, ince bilekler ve kırışık diz kapakları bacakların bir bütün olarak algılanmasını engeller. Vücudun diğer bölgeleri gibi makyajla düzeltme yapmak da mümkün olmadığından, gözler direkt bacaktaki kusurlu bölgeye odaklanır. Bacakların daha güzel görünmesi için ne yapılabileceğine kişinin kendisi karar veremez, bu yüzden ilk önce bir plastik cerrahtan fikir alınmalıdır.

Bacaktaki Kusurlu Bölgelerin Tedavisi
Bacaklarda en sık rastlanan sorunlar kalın basenler, bacak içleri, kalın ayak bilekleri, buruşuk diz kapakları ve bacakla beraber değerlendirebileceğimiz düşük kalçalardır. Kalın basen, bacak içleri ve diz kapağı kenarları için Vaser Compact Sponge System; hemen hemen hiç iz bırakmayan, çabuk iyileşen bir liposuction uygulamasıdır. Çok sıcak yaz ayları dşında yılın her diliminde uygulanabilir. İşlemden ortalama 3-5 gün sonra hasta günlük hayatıa dönebildiği gibi, bir aya kalmadan da havuz ya da denize girebilir.

Buruşuk dizler, sarkmalar, yer yer gevşemiş bacak dokusu, germe ameliyatı yapıldığında ameliyat izi bırakacağından fazla tercih edilmez. Ameliyatsız cilt germe yöntemi olan Thermage Body ise tek seansta iz ya da morartı bırakmadan kalça ve bacaklarda sıkılaşma ve toparlanma sağlar. Tek seans yapıldığı ve iyileşme süresi gerektirmediği için kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Selülit görünümünü de hafifleten bu yöntem her yaşta ve kiloda kişiye uygulanabiliyor.

Author: Zen

Share This Post On