Bebek Maması Diyeti- Hollywood Diyeti

Hollywood Ünlülerinin Diyeti: Bebek Maması Diyeti

Havuç, et, muz püresi gibi henüz dişi çıkmamış bebeğe verilen yemeklerden oluşan “bebek maması diyeti” hollywood’un en popüler diyetlerinden birisi. Jenifer Aniston’un bu diyetin müdavimlerinden olduğu biliniyor.
Büyük tabakların bebek maması kavonozları ile değiştirilmesi ve her öğünde ya da yüksek kalorilik atıştırmalıklar yerine bu kavonozlardan tüketilmesi sonrasında hızlıca kilo verilebiliyor. Diyet uzmanları ise kalori miktarının hesaplanması konusunda uyarıda bulunuyor.

Bebek maması diyetinde ne yemelisiniz?

En basit plan bir günde 14 kavonoz tüketmek esasına dayanırken bir diğer plan ise sadece yüksek kalorili gıdaların yerine bebek maması yenilmesi esasına dayanıyor.
Teoriye göre püre edilmiş gıdaları küçük kavanozlar içinde tüketirken gereğinden fazla yemek yemeniz engellenmiş olacak. Aslında  porsiyonlarınızı küçültmüş olacaksınız. Eğer plana bağlı kalabilirseniz hızlıca kilo vermeniz bu sayede kaçınılmaz olacak. Ancak en önemli konu günlük tüketilecek kavanoz sayısına uymanız. Her kavanoz ile maximum 100 kalori tüketmeniz gerekli.Bebek mamalarının en önemli avantajı bol miktarda besleyici öğeyi içinde barındırırken, tuzsuz, yağsız, şekersiz ve katkısız olmaları. Öte yandan unutulmamalı ki bebek maması yetişkinler için hazırlanmıyor. Mesela içinde lif, kalsiyum ve D vitamini bulunmuyor. Ömür boyu bebek maması tüketmek zorunda kalmak istemiyorsanız yerine kendi prosiyonlarınızı da küçültebilirsiniz.Yetişkinlerin bir çoğu bu diyeti en fazla bir hafta devam ettirebiliyor. Bazen çiğneme zevkinden mahrum kalanlar bir iki gün sonra daha fena yemeğe saldırabiliyorlar.

 

Author: suzy

Share This Post On