Bölgesel İncelmede Alternatif Çözüm MLS

MLS Liposuction’ın ameliyatsız şekli olarak düşünülebilir. Türkiye’de dört yıldır bölgesel yağlanma ve selülit tedavilerinde kullanılan ameliyatsız incelme yöntemi MLS oldukça yüz güldüren sonuçlar doğuruyor. MLS, kişiye özel tedavi formülleri ile  ağrısız şekilde, cerrahi operasyon olmadan bölgesel yağlarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

MLS 3 Adımda Uygulanır
İlk önce analiz sistemi ile hedef yağ dokusunun özelliklerine ve boyutlarına bakılır. Analiz sonucunda hedef yağ dokusunun nasıl bir formülle ve ne kadar sürede yok edilebileceği belirlenir. Daha sonra enjeksiyon işlemi uygulanır. Bu işlemde analiz sonucuna göre belirlenen formüle göre hazırlanan sıvı, hedef yağ dokusu içine acısız şekilde enjekte edilir ve yüksek doz ses dalgaları ile yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Son olarak parçalanıp sıvı hale getirilmiş yağ dokusunun vücuttan atılmasını sağlayan bir sistemle lenf drenajı yapılır ve yağların vücuttan atılması sağlanır. MLS uygulamaları kişiye göre 2-6 seans arasında değişir. MLS sistemine başvuran kişi, ilk seanstan itibaren ödemlerini atmaya başlar ve %20’lik bir incelme görür. Yöntem düzenli olarak uygulanırsa başarı oranı %90’ın üzerindedir. Bu da 2-4 beden arası incelme demektir. Ameliyatsız Liposuction olarak bilinen MLS’nin en önemli özelliği; işlem yapılan bölgede tekrar yağlanma görülmemesidir.

MLS Uygulanabilen Bölgeler
Bayanlarda sütyen altı, kol bölgesi, karın bölgesi, bel çevresi, mide, basen bölgesi, popo altı, diz içi, diz üstü, bacak içi ve hatta gıdı ile ayak bileğine uygulanabiliyor. Bunun yanı sıra selülit tedavisinde de oldukça başarılı olan bu yöntem ayrıca erkeklerde görülen göbek yağlarında da işe yarıyor. Burada önemli olan şu ki; MLS uygulamasından faydalanabilmeniz için beden kitle indeksinizin 30’un altında olması gerekiyor.

MLS Yönteminin Yan Etkileri
Tedavide herhangi bir ilacın kullanılmadığı ve parçalanan yağların güvenli yollarla vücuttan atıldığı bu yöntemin herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

MLS’nin Diğer Yöntemlerden Farkı
Bu yöntem herhangi bir ameliyat gerektirmediğinden hasta günlük hayatına devam edebiliyor. Hasta hiçbir şekilde genel anestezi almıyor. MLS sisteminde içeriden herhangi bir yağ çekme işlemi yapılmadığı için liposuction sonrası meydana gelen dalgalanma (ondülasyon) bu işlemde görülmüyor.

Author: Zen

Share This Post On