Brezilya Kalçasına Sahip Olmak İçin Neler Yapılabilir?

1 dakikalık egzersiz ile Brezilya kalçası ve uzun bacaklar…

Deneyimli spor eğitmeni Özer Canlı, kadınların hayali olan Brezilya kalçasına ve uzun bacaklara sahip olmanın sırrını anlattı…

Dikkat çekici bir güzelliğin başrolünde her zaman uzun bacaklar ve biçimli sıkı kalçalar vardır… Kusursuz bir görünüme sahip olmak ise sanıldığı kadar zor değil ama tabi ki sabır gerektiriyor… One Way Stüdyo’nun sahibi, pek çok ünlü isme yaşam koçluğu yapan Özer Canlı, hayalleri gerçeğe dönüştüren mucize formülün temeli olan egzersizleri açıklıyor.
Özer Canlı, Brezilya kalçasına sahip olmak ve bacakları daha sıkı ve uzun göstermek için, öncelikle kalça kası denilen “gluteal” kaslarını sıkılaştırmanın, böylece kalçanın daha yukarıya kalkmasını sağlamak gerektiğini söylüyor. Canlı, en iyi sonucu veren egzersizleri ise şöyle anlatıyor: “Pilates topunu duvara ve sırtınızı da topa dayayıp oturup kalkarak 1 dakika boyunca aralıksız squat egzersizi yapın. Lunge hareketi de bacaklar için önemli bir egzersiz.

Ellerde 1 kilogramlık ağırlıkla önce sağ bacağınızı öne atıp oturup. Sonra sol bacağınızı öne atıp oturup kalkın. Sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızı kalçalarınıza doğru çekin ve bacaklarınızın üzerinde önce gövdenizi sonra da sol bacağınızı kaldırın. Aynı hareketi sağ bacağınız için de tekrarlayın. Her hareketi 3 set yapın…” İşte bu kadar kolay, ama önerilen egzersizlerin günlük yaşamın bir parçası olması gerektiğini unutmayın…

Üyelerin beklentilerinin en üst düzeyde karşılandığı One Way’de; denge, çeviklik, kontrol ve koordinasyonu geliştiren, Dünya ünlü isimlerin fit kalmak için tercih ettikleri “Functional Training®” sistemi ile dersler yapılıyor. Günlük yaşamdaki hareketlerden esinlenen egzersiz programını uygulayan Özen Canlı sadece yazın değil, her zaman formda kalmanın ve zinde olmanın yöntemlerini üyelerle paylaşıyor.

Deneyimli bir eğitmen eşliğinde yaza hazırlık… 2000 yılında birincilikle kazandığı Marmara Üniversitesi  B.E.S.Y.O – Öğretmenlik Bölümümezunu olan Özer Canlı, Alkent 2000 bünyesindeki Hillside çatısı altında başlayan profesyonel yaşamını, Mayadrom Spor Center’da sürdürdü. Sonrasında ise tüm dünyada ünlü isimlerin tercihi olan uluslararası Jatomi Collection’da Genel Müdürlük görevini üstlendi.
Pek çok ünlü isme yaşam koçluğu yapan, eğitmenler yetiştiren Canlı, artık deneyimini kurucusu olduğu One Way’de üyelerle paylaşıyor.

Adres  : Teşvikiye Mah. Prof. Müfide Küley Sok. No:19 Nişantaşı
Telefon : 0212 296 44 20

Author: suzy

Share This Post On