Burçların Genel Özellikleri

 

Astrolojik yorumlar insanların ilişkilerini yönetmede kullandıkları popüler bir kaynaktır. Her ne kadar kadınlar ve erkekler farklı yaratılmış olsa da astrolojik burçlarına göre belirgin özellikler taşımaktadırlar.

KOÇ: 21 Mart-19 Nisan

Koç burcu kadının en büyük özelliği enerjik olmasıdır. Öyle ki bazen bu enerji fazlası sebebiyle maymun iştahlı olabilir ve bir işten başka bir işe birden sıçrayış yapabilirler. Oldukça açık fikirlidirler ve sıkıntı duymadan akıllarından geçeni paylaşabilirler.

 

BOĞA:20 Nisan- 20 Mayıs

Boğa burcu kadını son derece ilgili ve şefkatlidir. Sadık ve güvenilir kişililer olarak iyi bir eş ve anne olurlar. Ancak çoğu zaman başkalarına yardım edeceğim derken kendilerini göz ardı edebilirler. Boğa kadının bir başka özelliği de son derece sahiplenici olmalarıdır. Bazen etrafındakileri o kadar çok sahiplenirler ki işler bekledikleri gibi gitmez ise boğa gibi sinirlenip hiç kendilerinden beklenmedik şekilde sert tepkiler verebilirler. Sahiplenici özelliklerinden dolayı hayatlarında radikal değişiklikleri pek sevmezler kişiliklerini en iyi sakin ortamlarda sergileyebilirler.

İKİZLER: 21 Mayıs-20 Haziran

İkizler kadınının kafası çok yönlü çalışır. Detaycıdırlar ve sürekli etraflarındaki olayları derinlemesine incelerler. Aralıksız yeni ideal fikirler yaratabilirler. İkizler kadınını aldatmak zordur. Bunun yanında ikizler kadını konuşmayı çok sever. Düşündüklerini bir çırpıda hiç zorlanmadan aktarabilirler. Bu sebeple de bazen düşünmeden konuşur ve karşılarındakini kırabilirler. Yine de çok optimist bir ruh taşıdıklarını söylemek mümkünüdür. Bu ikizler kadının en değerli özelliklerinden birisidir. Bu sayede zorluklar ile daha iyi mücadele edebilirler.

YENGEÇ: 21 Haziran-22 Temmuz

Yengeç kadını duygusal olduğu kadar eğitici yetenekleri de vardır. Aşırı duygusal yapıları sebebiyle modları çok hızlı değişebilir. Bazen huysuz olabilirler ancak son derece iyi niyetli ve paylaşımcı olmaları sebebiyle genellikle huysuz olmaları affedilebilir. Yengeç kadını aynı zamanda da mükemmelliyetçidir. Bu sebeple bazı konularda takıntılı tavırlar sergileyebilirler. Erkeklerini de eğitici kimlikleri ile kendi mükemmel tanımlarına uyması için sürekli değiştirmeye çalışabilirler. Bazen kendilerine ve çevrelerine gereğinden fazla stres yükleyebilirler. Yengeç kadını öfkesini hemen göstermez ancak gerçekten sinirlendiğinde en iyi şekilde saldıracaklarından hiç şüpheniz olmasın.

ASLAN: 23 Temmuz-22 Ağustos

Aslan kadını kendini dünyanın merkezinde kabul eder. Ancak kesinlikle sevdiklerine karşı son derece şefkatli, ilgili ve cömerttirler. Dünyadaki herkesin mutlu ve sağlıklı yaşamasını isterler ve bunu etrafındakilere yaşatmak arzusu taşırlar. Öte yandan cömertliklerini insanlar üstünde baskı kurma aracı olarak kullanma potansiyelleri de vardır. Yani bazen karşılık göstermenizi beklerler. Aslan kadınının ilgisine ilgi ile karşılık veren erkekler kesinlikle mutluluğu yakalarlar. Aslan kadını doğuştan liderdir. Karşısındakini kontrol etmeyi ve yönetmeyi severler. Eğer Aslan burcu sevgiliniz varsa bu konuda dengeleyici olmanız önemlidir. Aslan kadını devraldığı tüm sorumlulukları başarı ile yerine getirebilecek güce kesinlikle sahiptir.

BAŞAK: 23 Ağustos-22 Eylül

Başak burcu kadını dünyanın en sevimli insanları olabilirler çünkü yardımseverdirler ve paylaşmayı severler. Son derece analitik ve akıllı olan başak kadını inanılmaz bir gözlem yeteneğine sahiptir. Ancak bazen seçici ve ön yargılı olabilirler. Başak kadını gözlem yeteneğini insanlar ile paylaşmayı onların da gözlerini açmayı ve eğitmeyi sever. Duyguları ile hareket etmekten çok mantıklarını kullandıklarını söylemek mümkündür. Bazı başak kadınları için duygusuz sıfatı bile kullanılabilir. Oysa duygusal olmadıklarından değil etraflarındaki dünyevi sorunları çözüp rahatlamak için tek dayanakları mantıkları ve keskin zekalarıdır. Bu onların bir çeşit dünyaya karşı geliştirdikleri savunma mekanizmalarıdır. İşte tam da bu yüzden sevdikleri insanlara yardımcı olmayı çok severler.

TERAZİ: 23 Eylül-23 Ekim

Kendi hayatlarını kendi kurguladıkları şekilde yaşamayı arzu eden terazi kadını duygularını yansıtmayı sevmez. Sosyal aktiviteleri sever ancak insanlara karşı diplomatiktir. Genelde kendi çıkarı varsa insanlara yardımcı olmayı daha çok sever. Karışık bir durumda karşılaştığında bunu yaşamaktansa göz ardı etmeyi sever. Karmaşık durumlarda dengelerini yitirebilirler.Tüm buların sebebi aslında yansıtmadıkları aşırı duygusallıklarıdır. Terazi kadını problemi anında sezerler bu özellikleri sosyal hayatlarında onlara bir avantaj sağlar. Siz söylemeseniz de bir şeylerin ters gittiğini hemen anlayabilirler.

AKREP: 24 Ekim-22 Kasım

İşte burçlar dünyasının en çarpıcı kadınları. Hayatlarının her aşamasında yoğun duygusal yoğunlukla yaşarlar. İlişkilerinde de böyledir. Akrep kadını sevdiği zaman her şeyden vazgeçebilecek kadar aşık olur. Gücü ve kontrolü severler. Hayatlarının her gününde aktiftirler, sabitlik sakin bir yaşam onların kaleminde yoktur. Hatta bu yüzden bazen kendi kendileri sorunlar yaratabilir sonuçta yıpranabilirler. Bu gibi durumlarda ruhlarını sakinleştirmeyi öğrenmeleri gerekir. Akrep kadınınına aşık bir erkeğin bu konuda hassas olması önemlidir. Akrep kadını son derece sahiplenicidir ki bu bazen rahatsız edebilecek noktalara ulaşabilir.

YAY: 23 Kasım-27 Aralık

İşte dünyanın en pozitif kadınları. En arkadaş canlısı, zeki ve yaratıcı kadınlar yay burcundandır. Öte yandan düşünmeden hareket edebilirler ki bu onları ilişkilerinde zor durumda bırakabilir. Özgür bir ruha sahip olsalar da ara sıra planlı hareket etmeleri kendi faydalarınadır. Yeni olan her şeye büyük bir ilgi beslerler ancak ilgileri saman alevi gibi birden parlayıp sonradan yok olabilir. Çoğu zaman maymun iştahlıdırlar. Yeni olan her şeyin her zaman kendi faydanıza olmayacağını bilerek hareket etmelerinde fayda vardır. Karar verirken daha sorgulayıcı olmaları önerilir.

OĞLAK: 22 Aralık-19 Ocak

Başarı oğlak kadınının göbek adıdır. Bunu sebebi çok çalışkan olmaları, her işi aşırı ciddiye almalarıdır. Doğal liderlerdir. Kendi fikirlerine sonuna kadar güvenir, etrafındaki insanların fikirlerini dinler gözükseler de yine kendi bildiklerini okurlar. Başarı odaklı yaşam anlayışlarına uygun olarak amaca giden her yol oğlak kadını için mübahdır.

KOVA: 20 Ocak- 19 Şubat

Sözlükte bağımsız kelimesinin karşına bakınca kova kadınını görürsünüz. Bağımsızlık onların yaşam mantrasıdır. Kalabalıklar içinde olmayı sevmezler. Çok kalabalık bir ortamdayken ya da tek başlarına oldukları zaman farketmez kendi hayatlarını yönetme haklarının her zaman ellerinde olmasını isterler ve bunu da genellikle kolayca başarırlar. Kova burcu kadını bu konuda çok ciddidir ve başkaları için özgürlüklerinden vazgeçmeleri konusunda zorlandıkları takdirde hiç de kibar olmazlar. Her zaman her şey kendi kontrollerinde olsun isterler bu yüzden sorumluklarını paylaşmayı sevmezler. Çok zekidirler ve kendilerine aşırı güvenirler. Öyleki kendilerinin kimseye ama herkesin onlara ihtiyacı olduğuna inanırlar.

BALIK: Şubat 20-Mart 20

Balık kadınları son derece mistik ve duygusaldırlar. Ruhani olaylara karşı ilgileri vardır. Yaşamlarını duygularının yönetmesine izin verirler. Bu yüzden de dünyevi konuları mistik şekilde açıklamayı severler. Hayattaki zorluklarla mücadele etmede mistik dünyanın yorumlarından faydalanırlar. Bu ruhlarına iyi gelir. Etrafındaki insanların problemleri ile bazen o kadar çok ilgilenirler ki sonunda kendileri için enerjileri kalmaz.

YILAN(CI) BURCU:

Gök bilimcilere göre antik astrologların burç takvimi güneşin dünyanın etrafında döndüğü öngörüsü ile hazırlandığı için aslında temelden hatalıydı. Buna göre yeni takvime göre 30 Kasım ve 17 Aralık arasında doğanlar da sıralamaya sonradan giren 13’üncü takımyıldız Ophiuchus (Yılan) burcuna giriyor.Yılan burcu kadınları son derece zeki ve vicdan sahibidirler. Yılan burcu, kendi kendini çok eleştiren ve olayların derinine inen bir burçtur. Bu yüzden de genelde haklı olmayı ve tartışmaları sever. Doğu kültüründe bilge, zeki ve öngörülü olarak bilinir ve bu yüzden de çok sayılır.Aşırı vicdanlı olmanın hiç bir zararı olmadığı gibi aslında kişisel çıkarlar için karanlık yollara girmenizi engelleyeceği için çoğu zaman iyidir. Profesyonel olarak bilim ve tıbbi konularda daha başarılı olurlar. İnsanlara yardım etmeyi çok severler ve sadece bunu yaparak yaşayabilirler.
Buna göre burç takviminde 13 burca göre yeni bir ayarlama yapıldı ve yeni burç takvimine göre burçlar aşağıdaki şekilde sıralanıyor.

 

İşte yeni burç takvimi:
Koç: 19 Nisan-13 Mayıs
Boğa: 14 Mayıs-19 Haziran
İkizler: 20 Haziran-20 Temmuz
Yengeç: 21 Temmuz-9 Ağustos
Aslan: 10 Ağustos-15 Eylül
Başak: 16 Eylül-30 Ekim
Terazi: 31 Ekim-22 Kasım
Akrep: 23 Kasım-29 Kasım
Yılan: 30 Kasım-17 Aralık
Yay: 18 Aralık-18 Ocak
Oğlak: 19 Ocak-15 Şubat
Kova: 16 Şubat- 11 Mart
Balık: 12 Mart-18 Nisan

Author: suzy

Share This Post On