Doğru Fondoteni Seçmenin Püf Noktaları

Doğru fondoteni bulmak doğru erkeği seçmek kadar zor bir iş aslında. Cildinize uygun olmayanı sizi yaşlı ve çirkin gösterebileceği gibi, cildinize çok uygun olduğunu düşünerek aldığınız bir fondoten de kusurları kapatmayabilir. Fondoten seçiminde nelerin önemli olduğunu makyaj dünyasının en iyilerine sorduk. İşte ipuçları:

Daniel Sandler diyor ki: “Eğer nemli-ferah bir görünüm istiyorsanız likit fondoten en iyisidir. Likit ve nemli fondotenler özellikle kuru cilt tipleri için oldukça doğru seçim olacaktır. Fondotenden sonra pudra uygularsanız yüzünüz daha pürüzsüz ve doğal görünür.”

Makyaj uzmanı Kay Montano, tüm makyaj uzmanlarının, fondoten renginin cilt rengiyle kesinlikle örtüşmesi gerektiğinde hem fikir olduğunu söylüyor. İyi fondotenin size kendinizi iyi hissettirmesi gerektiğinin altını çizen Montano, yağlı cilt dokusuna sahip kadınların mutlaka mat fondoten seçmesi gerektiğini belirtiyor.

Bir başka makyaj masterı Laura Geller ise problemli ciltlerin seçmesi gerektiği fondoten konusunda ipuçları veriyor. Akneli ciltlerin kalın kıvamlı, kapatıcı özelliği yüksek bir fondoten seçmesi gerektiğini belirten Geller, sivilce problemi yaşamayanların ince kıvamlı fondoten kullanmasının yeterli olacağını söylüyor.

Makyajınız Sıcak Havaya Yenik Düşmesin
Ruj Renginiz Doğru mu?
Hangi Saç Rengine Hangi Makyaj Uygun?
Erkeklerin Karşı Koyamadığı Makyajlar 

Author: Zen

Share This Post On