Düğününüzü Nerede Yapacağınıza Karar Verdiniz mi?

Kurduğunuz tüm hayalleri imkanlarınız dahilinde gerçekleştirme vakti geldi. Düğün sürecinin en önemli seçimlerinden biri olan mekan tercihinin tüm gecenizi kusursuz geçirmenizde büyük payı var. Bu nedenle nasıl bir mekan istediğinize düğün tarihinden 7-8 ay önce karar vermelisiniz. Kır düğünü mü istiyorsunuz yoksa tekne mi tercih edersiniz? İşte düğün mekanlarıyla ilgili önerilerimiz:

Deniz Kenarında Düğün: Evlenmeyi düşündüğünüz tarih yaz mevsimine denk geliyorsa ve yaşadığınız yerde deniz varsa hiç unutulmayacak bir düğün yapabilirsiniz. Deniz kenarında bir düğün size hem açık hava keyfini yaşatacak hem de samimi bir ortamda imzanızı atmanızı sağlayacak. Haziran, temmuz ve ağustos ayları deniz kenarı bir düğün için uygun zamanlar.

Kır Düğünü: Çiçek kokularıyla, yemyeşil çimlerin üstünde bir düğün istiyorsanız tüm bu güzelliklerin görünebilmesi için düğünü karanlıktan çökmeden önce yapmanızda fayda var. Kır düğünü yaparken en dikkat etmeniz gereken nokta zamanlama. Nisan ve mayıs aylarında kır düğünü yapacaksanız yerlerin çamur olma ihtimali olduğundan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kır düğünü sizi, uçuş uçuş gelinliğinizle sizi tam bir bahar gelini yapacaktır.

Teknede Düğün: Deniz aşığı olanlar için tekne fikri oldukça cazip. Ancak misafirlerinizin istedikleri zaman düğünden ayrılamayacaklarını unutmayın ve seçim yaparken bunu göz önünde bulundurun. Yakamoz eşliğinde büyüleyici bir düğün istiyorsanız davetiye hazırlarken teknenin kalkış noktalarını ve saatlerini yazmayı unutmayın.

Kapalı mekanlar: Düğününüzü kapalı bir mekanda da yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Bu size zaman seçimi konusunda da geniş bir yelpaze sunar. Hava şartlarına bağlı kalmayacağınız bu seçimi yaparken organizasyon şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

Düğün mekanı seçiminizi yaparken davetli sayınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın. İşte en iyi 4 düğün mekanı:

Çırağan Sarayı
Yaz gelini olacaksanız sarayın deniz kenarındaki 1200 kişilik terasını tercih edebilirsiniz. Düğün tarihinden 10 gün önce gelin ve damatla bir koordinasyon toplantısı yapılıyor ve ayrıntılara karar veriliyor. Fiyatlar kişi başı ortalama 200 $. Müzik ve süsleme fiyata dahil değil.

Esma Sultan Yalısı
Ortaköy’de bulunan tarihi Esma Sultan Yalısı’nda düğün, boğazın eşsiz manzarası eşliğinde yapılıyor. Gelin ve damatın deniz yoluyla yalıya giriş yaptığı bu mekanın Esma Sultan’ın bahçesinde yapılan düğünlerde oturmalı düzende 1000; kokteylde ise 2000 bin kişi ağırlanabiliyor. Fiyatlar kişi başı ortalama 100-150 Euro’dan başlıyor.

Feriye Lokantası
Açıkhava düğünleri için oturmalı düzende 1000, kokteylde 1500 kişi kapasitesi olan Feriye, osmanlı mutfağının usta restoranlarından. Mönüyü belirlemekte özgür olduğunuz Feriye’de kişi başı fiyatlar ortalama 75 -100 Euro arasında değişiyor.

Çubuklu 29
Beykoz Korusu ile Boğaz arasındaki Çubuklu 29, oturma düzeninde 900; parti düzeninde 1500 kişi kapasiteli. Tüm organizasyonun fiyata dahil şekilde gerçekleştirildiği mekanda fiyatlar kişi başı 45 Euro’dan başlıyor. Çubuklu 29′da düğün yapmak istiyorsanız davetli sayınız minimum 200 kişi olmalı.

Gelinlik Seçimi İçin En Gözde Adresler

Author: Zen

Share This Post On