En İyi Özel Alışveriş Siteleri

İnternet üzerinden alışveriş yapmak son zamanların en büyük trendi. Hem bize zaman kazandırıyor hem daha az yoruyor hem de aradığımız şeye kolayca masa başından ulaşmamızı sağlıyor. Tabi bu konuda güvenebileceğimiz alışveriş siteleri de sınırlı. Sizler için en iyi 10 alışveriş sitesini derledik. İşte Türkiye’nin internet üzerinden alışverişte en çok tercih edilen siteleri:

Markafoni
Alışveriş yapmasa bile hemen hemen tüm kadınların adını mutlaka bir yerlerden duyduğu 2008 doğumlu Markafoni, Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü olma niteliğini elinde bulunduruyor. 7/24 müşteri hizmetleri desteği sağlamasıyla da güvenilir olma yolunda önemli adımlar atan site aynı zamanda aldığınız her şey için “orjinal ürün garantisi” veriyor. Site, ürün satmanın yanında, haftada bir düzenlenen “Markafoni Lookbook” kampanyasıyla; kombin biçimleri, renk kullanımları ve konseptler konusunda da önerilerde bulunuyor.

Trendyol
Mart 2010’da kurulan site, en çok tercih edilen alışveriş sitelerinde de ilk sıralarda yer alıyor. 2011 sonu itibarı ile 4 milyondan fazla üyeye ulaşan Trendyol, müşterilerinin kendisine daha kolay ulaşımını sağlamak için sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor. Taleplerinize ya da şikayetlerinize hızlıca yanıt alabildiğiniz bir müşteri ilişkileri ağına sahip olan site, iade süresi olarak da müşterisine 30 gün gibi uzun bir süre tanıyor. Trendyol’da ayrıca 128 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL sertifikası da kullanılıyor.

Morhipo
2011 yılında Boyner Holding çatısı altında kurulan Morhipo, kısa sürede oldukça geniş bir müşteri kitlesine ulaştı. Siteyi diğer alışveriş kulüplerinden ayıran en büyük özellik, hızlı gönderi garantisi. Site, üzerinde “hızlı gönderi” ikonu bulunan ürünleri, İstanbul içine 24; İstanul dışına 48 saatte teslim ediyor. Boyner Holding güvencesiyle hizmet veren sitede, alışveriş yaptıkça puan biriktiren ve size daha sonra bedava alışveriş imkanı sağlayan “hipopara” özelliği de bulunuyor.

Limango
İlk olarak 2007 yılında Almanya’da limango.de adresinde faaliyete geçmiş olan Limango, 2009 yılında da Türkiye’de alışveriş tutkunlarının hizmetine açıldı. Ürün satışı dışında “limangoblog” diye bir bölümü de bulunan site; modayı takip eden, yurt dışı trendlerini ve moda haftalarını yakından izleyen müşterilerine ortak bir buluşma noktası sunuyor.

VipDükkan
Vipdükkan, dünyada giderek büyüyen Private Shopping (Özel Alışveriş Kulübü) sisteminin, Türkiye’deki en geniş ürün ağına sahip web sitelerinden biri olan Vipdükkan’da; giyimden dekorasyona, aksesuardan kozmetiğe, elektronikten oyuncağa, tekstilden küçük ev aletlerine kadar birbirinden farklı pek çok ürünü birarada bulabilirsiniz. Vipdükkan’da var olan her ürün mutlaka piyasa fiyatlarının çok daha altında satışa sunuluyor.

1V1Y
1V1Y 2011 yılında sektöre hızlı bir giriş yaptı. Kısa sürede adını duyuran ve güvenilir alışveriş siteleri arasında ilk sıralara yükselen 1V1Y’de ayrıca site editörlerinin sizler için önerdiği ürünlere de ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca “1V1Y MAG-Online” adıyla bir de dergi yayınlayan site, stil ve trendlere dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir platform olma özelliğini taşıyor. 1V1Y’den satın aldığınız bir ürünü, sebep göstermeden iade etmek istiyorsanız 7 gün; üründen bulunan bir kusurdan dolayı teslim etmek istiyorsanız 30 gün süreniz var.

Author: Zen

Share This Post On