Evde Hazırlanan Saç Bakım Maskeleri

Soğan maskesi
Bir soğanı doğrayın, saç köklerinize uygulayın, nemli bir havluyu saçınıza sarın ve 1 saat bekledikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi 2-3 ay boyunca her hafta tekrarlayın.

Sağlıklı Saç Uzatma Maskesi
1 yumurtanın sarısı, 1 çay kaşığı kozalak yağı, 1 çay kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığı aloe vera suyunu karıştırın ve saç köklerinize uygulayın. Nemli bir havluyla saçlarınızı sarın. 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın. Bu işlemi 2-3 ay boyunca haftalık olarak tekrarlayın.

Hardal Maskesi
Taze hardalı ezerek saç köklerinize uygulayın, saçlarınızı nemli bir havluyla sarın ve 30 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi 2-3 ay boyunca her hafta tekrarlayın.

Biber maskesi
Biber tentürü, 1 çorba kaşığı hint yağı ve 1 çorba kaşığı saç kremini karıştırın. Karışımı saç köklerinize uygulayın ve nemli bir havlu ile saçlarınızı sarın. 1-2 saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın. Bu işlemi 2-3 ay boyunca her hafta tekrarlayın. Ayrıca karışıma saç kökleri için eczanelerde satılan sıvı E vitaminini de ekleyebilirsiniz.

 

Saçlarımız Nasıl Daha Hızlı Uzar?

 

Author: Zen

Share This Post On