Hamilelik Kilolarından Kurtulmanın Basit Yolları

Çocuğunuz birkaç ay önce doğdu ve hala kilo veremediniz mi? Bol elbiseler size garip gelmeye mi başladı? Aylardır kendi tarzınızdan uzak mısınız? Tekrar hamilelik öncesi kot pantolonlarınıza girmek mi istiyorsunuz? Tüm bu sorulara “evet” cevabını verdiyseniz, size hamilelik kilolarınızdan kurtulmanız için birkaç önerimiz var.

1.Aşırı Yemek Yemeyi Durdurun

Öncelikle şunu aklınızdan hiç çıkarmayın; hamile değilsiniz ve artık karnınızdaki çocuğu besleme dönemi sona erdi. Kalabalık toplantılarda veya evde yalnızken hiç farketmez, kocanızdan ya da diğer sevdiklerinizden gelen kalorili ikramları kabul etmeyin. Uzak durmanız gereken gıdalara “hayır” demeyi öğrenin. Öğünlerinizi tüm güne yayarak az ama sık beslenin. Yemeklerinizde mevsim sebze ve meyvelerine daha çok yer verin ve özellikle lifli besinleri tercih edin.

2. Anahtarınız: Sabır
Bu kiloları 1 ayda almadınız değil mi? Dolayısıyla kısa sürede vermeyi de beklemeyin. Sabırlı olun ve kilo verme işini zamana yayın, yoga gibi rahat egzersizlerden ziyade kardiyo egzersizleri yapın. Spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa, evde yapacağınız egzersizler de işe yarayacaktır.

3. Akşam Yürüyüşü
Hem çocuğunuzu büyütmeye çalışıp hem de kendinize zaman ayırmanın zor olduğunun farkındayız. O yüzden size önerimiz, çocuğunuzun size ihtiyacı olmadığı zamanları iyi değerlendirmeniz. Yürüyüş yapmak için onun uyku saatlerini tercih edin. Hem akşamın tadını temiz hava alarak çıkarın, hem de kilolarınızdan kurtulun. Haftanın 6 günü, günde 1 saat tempolu yürüyüşlerinize devam edin.

4. Çocuğunuza Zaman Ayırın
 Telaş içinde yorgunlukla geçen günler ve geceler sizi endişelendirmesin. Bu hareketli hayatın size faydası var. Örneğin, çocuğunuzu emzirmek günde 500 kalori kaybetmenizi sağlar ve bu hiç de hafife alınacak bir rakam değil. Çocuğunuzu büyütürken bir dadı tutmak yerine onunla kendiniz ilgilenin, bunun sizi ne kadar hareketli kıldığını göreceksiniz. Bununla beraber yürütmeye çalıştığınız ev işleri de fark edilir şekilde kalori yakmanıza sebep olacaktır.

 

Besin Kalori Cetveli İçin Tıklayın

 

 

Author: Zen

Share This Post On