Hillside Work-Out

Hillside Work-Out ile Boğaz’da Spor Dolu Bir Gün
Yaz mevsiminde açık havada eğlenerek spor yapmak, buna bir de İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasını ve masmavi sularda sürecek bir tekne keyfini eklemek kuşkusuz yoğun iş hayatı içerisinde en çok özlenen anlardandır. Günümüzün stresli temposunda bu tür keyifli molalar vermek, yeni güne zinde ve iyi bir başlangıç yapmayı da kolaylaştırıyor. Uzmanların açık havada yapılan egzersizlerin hem beden hem ruh sağlığına iyi gelebileceğini vurgulaması da bu tespiti pekiştiriyor. Hillside, tam da bu fikirlerden yola çıkarak, her yıl bahar ve yaz aylarında üyeleri için açık havada çok eğlenceli spor aktiviteleri planlıyor, Hillside Work-Out organizasyonları ile şehir hayatının yorucu ve stresli atmosferinden hızla uzaklaşmalarına yardımcı oluyor. Hillside Work-Out ile Hillsider’lar 2 Haziran Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda bu yıl da spor dolu bir gün geçirdi. İstanbul Boğazı’nın etkileyici görünümü ve yalıların görkemli manzarasının eşlik ettiği bu yolculuk sırasında tekne Yoga Shape için hazırlandı. Boğaz’ın masmavi sularına açılarak güne, huzuru sporun enerjisiyle birleştiren Yoga Shape egzersizleriyle başladılar. Pilates Gym Ball ile tüm vücutlarını çalıştıran katılımcılar, pilates toplarıyla denge ve kuvvet antrenmanları yaptılar. Son zamanların en gözde egzersizlerinden biri olan Trambolin’de ise, her zıplayışta; denizin derin maviliklerinden, gökyüzünün sonsuz maviliklerine uzandılar. Gerçek bir bisiklet gibi yatan, dönen, eğilen ilk kondisyon bisikleti olan RealRyder ile hareketli ritimler eşliğinde pedallara asıldılar. Dünyanın bir numaralı dans-fitness akımı Zumba ile enerjilerine enerji kattılar. Sabahın erken saatlerinde başlanan bu spor deneyimi akşamüzeri Suada Club Galatasaray Adası’nda son buldu.

Yoga Shape
Yoga Shape, bedeni, ruhu ve zihni tam bir dengeye kavuşturmaya destek olmak için bütünleştirmeye yardımcı olur. Ayrıca bedeninizi daha iyi tanımanıza, içsel gücü ve konsantrasyonu artırmanıza, kendinize güvenmenize destek olur. Tüm bunlar aslında stresin yok olmasını sağlamaya yardımcı olur. Yoga Shape fiziksel olarak aktif kişiler için vücut ve zihni dengelemeye ve bütünleştirmeye yardımcı olan etkili bir çalışmadır. Yoga Shape bedeninize odaklanmanıza destek olur. Yoga Shape, Yoga Shape Spiritual ve Yoga Shape Dynamic olmak üzere 2 farklı ders konseptine sahip. Yoga Shape Spiritual, yaşadığımız hayatın ne olduğunu, ne olması gerektiğini, doğru karar verme yeteneğini, farkındalığı, kabullenmeyi, iç huzurumuzun oluşmasına yardımcı olacak tüm öğretileri içinde barındırır. Yoga Shape Dynamic ise; profesyonel sporculara, spor ekiplerine, fiziksel gücünü daha fazla artırmak isteyenlere, her yaş ve düzeye uygun programları sağlamak amacıyla yaratılan bir ders olma özelliğini taşır.

Trambolin
Son zamanların en gözde egzersizlerinden biri olan Trambolin, yer çekimine karşı koyularak yapılan ve her zıplama hareketinde çok fazla kalori harcamaya yardımcı olan bir ders. Trambolin, 45 dakika boyunca her zıplama hareketinde tüm vücut kaslarının kullanılmasını sağlamaya destek olan bir egzersiz. Enerjinizi yükseltmeye yardımcı olan bu egzersiz, profesyonel bir eğitmen eşliğinde düzenli olarak yapıldığında fazla kilolarınızdan uzaklaşmanıza destek oluyor. 30 dakikalık bir Trambolin egzersiziyle yaklaşık 500 kalori harcayabiliyorsunuz. Trambolin’de ritmik olarak sıçramak, büyük adale gruplarını çalıştırmaya, kan akışını hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Pilates Gym Ball
65 cm pilates topları ile denge ve kuvvet antrenmanlarının yapıldığı, tüm bölgelerin çalıştırıldığı bir program olan Pilates Gym Ball, eklem rahatsızlıklarını azaltmaya ve bu bölgeleri güçlendirmeye yardımcı oluyor. Bu ders duruş bozukluklarını düzeltmeye ve vücudu şekillendirmeye destek oluyor. Egzersiz süresi boyunca nefes alış-verişine özen gösterilerek yapılan bu ders, doğru nefes alışkanlığını da sağlamaya yardımcı oluyor. Bir derste yaklaşık 350-500 kalori harcanıyor.

Zumba
Günümüzün en popüler egzersizlerinden biri olmayı sürdüren Zumba’nın125’ten fazla ülkede toplam 12 milyondan fazla hayranı var. Zumba, fitness dünyanın en moda egzersizlerinden biri olmayı sürdürüyor. Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleriyle birleştiren Zumba, eğlenceli bir egzersiz yapmak isteyenlere çok renkli bir alternatif oluşturuyor. Bir saatlik Zumba egzersizi ile 500’den fazla kalori yakılabiliyor. Ayrıca uzman bir eğitmen eşliğinde yapılan Zumba egzersizi ile 10 gün bile olmadan bir beden küçüldüğünüzü hissedebiliyorsunuz.

RealRyder
Gerçek bir bisiklet gibi yatan, dönen, eğilen ilk kondisyon bisikleti olan RealRyder, bu yönleriyle büyük ilgi görüyor. Herhangi bir kondisyon bisikletinden çok daha rahat olan RealRyder ile, bacaklar, gövde, kardiyo, denge, iç ve temel kas gruplarını hedef alan tüm vücut egzersizleri yapılabiliyor. Sola ve sağa 45 derece yatıp gerçek bir bisiklet gibi hareket ettiği için tüm temel kas gruplarını çalıştıran RealRyder, dinamik hareketliliği sayesinde kullanıcının dengesini geliştirmeye ve daha çok kalori yakılmasını sağlamaya yardımcı oluyor. RealRyder sayesinde 50 dakikada 650-700 kalori harcanabiliyor.

Author: Zen

Share This Post On