Karın Yağı Eriten Diyet- Popüler Diyetler

Karın Yağı Eriten Diyet

Düzenli ve doğru egzersiz ile birleştiğinde karın bölgenizden her hafta 2 ila 4 kg yağ yakmanızı sağladığı iddia edilmektedir. Ünlü fitnes uzmanı “Jorge Cruise” karın bölgesinin yağlanma oranına göre bu iddiayı ortaya atıyor. Beslenme esası şeker ve işlenmiş karbonhidratların tükerilmemesi kuralına dayanan karın yağı eriten diyet için Cruise bir de best seller kitap hazırlamış.

Karın yağı eriten diyet için protein, sebze ve  kompleks karbonhidratlar (patates, mısır, siyah pirinç)  tüketilmeli. İşlenmiş şeker hatta tatlandırıcılar listeden çıkartılmalı. Şarap, bira, şampanya ve hatta çikolata (bitter) tüketilebilir ancak kokteyl ve şekerlemelerden uzak durulması gerekli.

Örnek mönü:

Kahvaltı: 3 yumurta, 2 ince ekmek dilimi üstüne sürme peynir
Ara öğün: Bir avuç fındık
Öğle yemeği: Ton balığı salatası ve bir dilim kepek ekmeği
Ara öğün: Köy peyniri ve biraz bal
Akşam yemeği: Izgara tavuk ya da et, sote taze sebze ve ½ fincan bardağı siyah pirinç

Her gün 8-10 bardak su içilmesi gerektiği unutulmamalı.

Muz gibi şeker oranı yüksek meyveler, meyve suları karın bölgesi yağlanmasını azaltmak için tüketilmemeli. Daha az şeker içerdiği için sadece yaban mersini ve böğürtlen tüketilmesine izin var. Taze sebzelerin vücudun ihtiyacı olan lif için daha az şeker içermesi sebebiyle meyveden daha önemli.
Diyetin her gün 10-15 dakika yapılacak karın bölgesi hareketleri ile desteklenmesi gerekiyor.
Öte yandan doktorların tek tip beslenme öneren diyetlerden kaçınılması gerektiğini ve benzer diyetlerin uzun süre yapılmasının sağlık olduğunu belirttiklerini unutmamak gerekli.
Bazı uzmanlara göre karın yağı eriten bu diyet ile bir haftada 2-4 kilo vermek ulaşılması zor bir hedef. Belki ilk hafta hızlıca bu kiloyu kaybetseniz bile her hafta 2 kilo garantisini vermek doğru değil.

Author: suzy

Share This Post On