Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilosu, beden ölçüsü, boyu ne olursa olsun her kadın güzel görünmek ister ve bunun için de elinden geleni yapar. Beden ölçüleriniz idealse, kilonuzdan memnunsanız bu alışverişlerinizi kolaylaştırır elbette fakat kilolu olmak da sizi dünyaya küstürmesin. Aşağıdaki önerilerimize göz atarak, kilolarınızı başarıyla gizleyebilir, kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

Desen ve Renk Seçimi
Kilolu bayanlar kilolarını gizlemek için genel olarak koyu renklere yönelir, lacivert, siyah gibi renkleri kullanırlar. Ancak bu kilolu bayanların asla açık renk giyemeyeceği anlamına gelmiyor. Yapmanız gereken tek şey; aynı rengin farklı tonlarını kullanarak giyinmek. Böylece vücudunuzu parçalara ayırmıyor, aynı rengin tonlarıyla bir devamlılık sağlamış oluyorsunuz. Üstelik vücudunuz daha uzun ve ince görünüyor. Bunun dışında desen seçiminde en bilindik yöntem; kıyafetlerde yatay değil, dikey çizgiler kullanmaktır. İri iri desenler yerine renkli küçük desenleri tercih edebilirsiniz. Eğer üst bölgeniz kiloluysa üst taraf için düz renk ve desensiz kıyafetler tercih edin. Eğer kilo alt bölgelerde toplanmışsa veya kalçanızın geniş olduğunu düşünüyorsanız koyu renk alt giysileri tercih edin. Bu düz tercihlerinizi renkli bluzlarla kombinleyebilirsiniz.

Kesim ve Model
Kilolu olmanız “jean pantolon” giyemeyeceğiniz anlamına elbette gelmiyor. Tam aksine geniş paçalı pantolonlar size çok yakışacak. Hafif kumaşlı parçaları üst üste kullanmayı deneyin, örneğin; bol bir t-shirt giyin, içine de başka renkte biraz daha uzun ve alttan gözükecek şekilde dar bir atlet giyin. Kilolarınız başarıyla gizlenmiş olacak. Genel anlamda hafif bol duran kıyafetler tercih edin ama kesinlikle bedeninizden dahabüyük kıyafetlere yaklaşmayın, onlar sizi sandığınız gibi daha dar değil, aksine daha geniş gösterecektir. Kıyafet seçimi yaparken, vücudunuza tam oturan parçalardan da uzak durun. Yani asıl olan dengeyi sağlamak.

Doğru Giyinmek için İpuçları
Topuklu ayakkabılar her zaman uzun ve zayıf görünmenizi sağlayacağından, onlardan asla vazgeçmeyin. Eğer düz tabanlı ayakkabıları tercih edecekseniz zarif balerinleri ve babetleri tercih edin.Ayak bileklerinizin kalın olduğunu düşünüyorsanız, çok bantlı topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Aksesuarları asla hafife almayın. Şık takılar, kiloları gizlemek adına sade tuttuğunuz kıyafetlerinizi daha canlı gösterecektir. Ancak işi abartmayın ve abartılı takılardan kaçının. Yazın tatildeyken, plaja ineceğiniz zaman geniş kenarlı bir şapka takarak genel görünümünüze bir denge getirebilirsiniz.

Bikini ve Mayo Seçimi
Kilolu bayanların belki de en büyük sıkıntısı budur. Vücut tipine göre bikini seçimi çok önemli. Bunu mutlaka dikkate alın ve vücudunuzu tanıyarak bikini ya da mayo seçiminizi ona göre yapın. Genelde tek parça mayoları tercih etmeniz kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ama eğer bikini giymek istiyorsanız da yüksek kesimli ve toparlayıcı modelleri seçmenizde fayda var. Üçgen modeller sizi olduğunuzdan da daha geniş gösterebilir, illa üçgen model düşünüyorsanız da mutlaka onun da toparlayıcı olmasına özen gösterin.

2012 Plaj Modası
Nelson 2012 Mayo-Bikini Modelleri
Zeki Triko 2012 Mayo-Bikini Modelleri
Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi

Author: Zen

Share This Post On