Nasıl Daha Güzel Dişlere Sahip Oluruz?

Çarpık dişlerin düzelmesinin tek yolu yakın zamana kadar ağızda istenmeyen bir görünüme neden olan ve uzun süre diş üzerinde kalan tellerdi. Özellikle iş dünyasında sürekli toplantılarda ya da göz önünde olan kişiler bu nedenden dolayı tedaviye yanaşmıyor ya da erteliyordu. Lingual tedavide teller ve braketler dişin ön kısmına değil arka kısmına uygulanıyor. Başkaları tarafından fark edilmesi imkansız olan bu teknik sayesinde estetik kaygılar olmaksızın dış görünüşten ödün vermeden dişlerdeki düzelmeyi daha tedavi başından itibaren adım adım izlenebiliyor. Özellikle iş dünyasında sürekli toplantılarda ya da göz önünde olan kişiler bir yandan düzgün dişlere sahip olurken diğer taraftan da tedavi sırasında özgürce gülümseyebiliyor, toplantılarını yapabiliyor ve hayatlarına kesintisiz olarak devam edebiliyor. Dünya ve Avrupa Lingual Ortodonti Dernekleri’nin aktif üyesi Dr. Cem Caniklioğlu, güzel dişler için Lingual tedaviyi öneriyor.

Kelime anlamı olarak “Lingual” dişlerin dil tarafı anlamına geliyor. Lingual ortodonti de dişlere kuvvet uygulayan tellerin bağlandığı braketlerin dişlerin dudak tarafındaki ön yüzeyleri yerine, dil tarafındaki arka yüzeylerine yerleştirildiği bir teknik teknik. Bu yaklaşım özellikle ortodontik tedavi görürken braketlerin görünmesini istemeyen estetik kaygılara sahip kişiler için ideal. Hayatımızı sürdürmek için vücudumuzda kullandığımız en önemli organlardan biri ağızdır. Ağzımızın konforu bozulduğu zaman sosyalleşmemiz, beslenmemiz, kendimizi ifade etmemiz zorlaşır. Bu nedenle çarpık diş tedavisinde kişiye özel ürettiğimiz telleri dişlerin görünmeyen yüzünden yani arkasından uygulayarak kişiye tedaviye uyum kolaylığı sağlıyoruz. Böylece uyumlu bir tedaviyle hem daha çabuk sonuca ulaşıyor hem de hastaya konforlu bir tedavi süreci yaşatıyoruz. Ağız ölçülerine göre Lingual tedavi laboratuvarında hazırladığımız kişiye özel diş telleri hastalarımızdaki rahatsızlık hissini minimuma indiriyor.

Kadınların güzel görünmesi için makyaj, giyim, diyet, estetik, saç ve cilt bakımı gibi detaylar kuşkusuz önde geliyor. Bunların yanı sıra yapılan araştırmalara göre bir de insanlarda ilk intibayı uyandıran ve fark yaratan bir faktör var ki, o da özenli ve güzel görünen bir ağız. Kadınlar bembeyaz, inci gibi dişleri ve kocaman gülümseyen erkeklerden hoşlanıyor, erkekler ise diş telleriyle gülümseyen kadınlardan ilk görüşte etkilenemiyor. Ancak bu tedavi yöntemiyle hem dişleriniz sağlıklı şekilde düzeliyor hem de tellerin varlığı bile anlaşılmıyor.

Author: Zen

Share This Post On