Piknik Mevsimi Geldi Sepetiniz Hazır mı?

Bahar geliyor, ağaçların tomurcuklanması mangal günlerine işaret ediyor. Doğa ile iç içe temiz havada piknik yapmak hem size hem ailenize iyi gelecek. Hadi üşenmeyin hafta sonu için piknik sepetinizi şimdiden hazırlamaya başlayın.

Piknik Sepetinde Neler Olmalı?

Piknik sepeti hazırlarken mangal yapsanız da yapmasanız da akacak dökülecek ve soğuyunca lezzeti bozulacak yemekleri tercih etmemek gerekir.

Piknik sofranız için yanınıza mutlaka almanız gerekenler;

Masa örtüsü ya da yere serilebilecek uygun bir kilim, yeriniz varsa keyif için yanınıza yastık alabilirsiniz, şemsiye (gölgelik ya da korunak amaçlı) de her ihtimale karşın yanınızda olmalı.

Kağıt tabak ve bardak, plastik kaşık, çatal, bıçak ve son olarak peçete ve ıslak mendil yemek sırasında lazım olacak ana malzemeler.

Piknik sonrası temizlik içinse hem çevrenin hem kendi temizliğimiz için çöp poşeti, ıslak mendil, sabun almayı unutmayın.

Mangal yapacaklar yanlarına ne almalı? 

Mangal, mangal ızgarası, maşa, kömür, kuru tahta ya da kozalak, çakmak, tutuşturmak için gazete ya da kağıt parçaları, kömür ateşini yellemek için seçeceğiniz uygun bir malzeme (eskiden çöp kovası kapağı işimizi görürdü)

Piknik Yemeği Alternatifleri

Patates salatası

Makarna salatası

Rus salatası

Domates

Yeşil Biber

Kaşarlı mantar

Havuç Ezme

Zeytinyağlı biber dolması

Su

Muhtelif içecekler

Author: suzy

Share This Post On