Pizzanı Burcuna Göre Seç!

Her burcun beslenme şekline göre pizza menüsü farklı. Sizinkini biliyor musunuz?

Son yıllarda yapılan araştırmalar, sağlıklı ve uygun beslenmede burçların önemini ortaya çıkardı. İnsan davranışlarında etkin olduğuna inanılan burçlar, yemek yeme alışkanlılarında da belirleyici olabiliyor. Bundan yola çıkan gurme İtalyan Pizzacısı Bafetto, her burcun beslenme şekline göre pizza menüsü oluşturdu. Burçlara uygun hazırlanan birbirinden lezzetli Bafetto pizzalar, sağlıklı beslenmeye özen gösterenlerin tercihleri arasında yer alıyor. İşte, en az 48 saat mayalandırmada bekletildiği için kağıt inceliğinde hamuruyla ‘pizza şişmanlatır’ algısını kıran Bafetto’dan, burcunuza göre pizza önerileri:

Koç: Abur cubur yemeye bayılırlar. Süt ürünleri, zeytin, domates, ceviz, ıspanak ve yeşillikler Koç burcunun listesinde bulunması gereken yiyeceklerdir. Girne veya Dört Peynir gibi akdeniz özellikli peynirli pizzalar tam size göre.

Boğa: Yemek yemeğe düşkünlükleri ile tanınırlar. Protein ağırlıklı beslenmelerinde fayda vardır. Özellikle beyaz etli ürünleri tercih etmelidirler. Tavuk ve kıymalı pizzalar vazgeçilmezleriniz.

İkizler: Baharatlı yiyeceklerden uzak dururlar. Peynir, havuç, brokoli, badem, portakal ve greyfurt İkizler burcunun vazgeçilmez besinleri arasındadır.  Vejetaryen pizzaları öneriyoruz.

Yengeç: Kalsiyuma ihtiyaç duyarlar. Peynir, yoğurt, lahana, domates, salata, bol miktarda sebze yemelidirler. Ege’ye has ürünlerin yer aldığı pizzalar size göre.

Aslan: Yemek Aslanlar için adeta bir zevk haline gelmiştir. Magnezyum fosfattan yoksun kalmamalıdırlar. Bu yüzden deniz ürünleri, yumurta, bal, badem, ceviz bolca tüketmelidirler. Her türlü deniz ürünlü pizza sizin için mükemmel.

Başak: Başaklar’ın dengeli beslenmeleri gerekir. Buğday, çavdar, peynir, elma, armut, yeşil sebzeler ve zeytin vazgeçilmezleri arasındadır. Tam buğday hamuru ile yapılmış akdeniz pizzaları size göre.

Terazi: Tahıllı ürünleri tercih etmeleri gerekir. Süt ürünleri, çavdar, buğday, biber, kırmızı et Terazi burçlarının her zaman listesinde olan yiyeceklerdir. Pizza içeriğiniz ne olursa olsun, tam buğday pizzaları tercih etmelisiniz.

Akrep: Burcun vazgeçilmezleri arasında peynir vardır. Hemen her şeyi peynir ile yiyebilirler. Ayrıca Akrep su burcudur. Bu yüzden deniz ürünlerini de sık sık tüketmelidirler.  Değişik peynir tiplerini bir araya getiren pizzalar veya su ürünleri içeren pizzalar tam size göre.

Yay: Boğazına düşkünlükleriyle bilinirler. Farklı tatlardan hoşlanırlar. Kırmızı et ürünleri, yemekten en çok hoşlandıkları lezzetler arasındadır. Sağlıklarını korumak için sebze ve yeşillik de listelerinde olmalıdır. Etli, jambonlu pizzalar size göre. Bizce, dengelemek için, içinde bolca sebze olan etlileri tercih etmelisiniz.

Oğlak: Oğlakların hassas kısımları kemikleri ve derileridir. Bu yüzden kalsiyum ve protein ihtiyaçları fazladır. Süt ürünleri, deniz ürünleri, yumurta ve limon sıkça tüketmesi gereken yiyecekler arasındadır. Deniz ürünleri pizzaları, bol kasiyum içeren peynir çeşitli pizzalar size göre.

Kova: Gurme bir damak zevkine sahiptirler. Birkaç farklı lezzeti karıştırarak tüketmeyi severler. Kırmızı ete karşı düşkünlükleri vardır. Zevkinize göre remix pizzalar öneriyoruz.

Balık: Tüm burçlar arasında en hassas olanıdır. Deniz ürünlerini ve yeşillikleri severler. Genelde fazla karışık olmayan yiyecekleri tüketmeyi tercih ederler. Roka pizzasını duydunuz mu? Tam size göre. Deniz ürünleri pizzalarını da öneririz.

Author: Ozi

Share This Post On