Ruj Renginiz Doğru mu?

Doğru bir makyaj için, doğru ruj rengi en önemli şarttır. Eğer yapılan makyaja uygun bir ruj seçilmezse, yüzde tuhaf bir görüntü oluşması kaçınılmaz olacaktır. Bu tuhaf görüntüyü engellemek için makyajın bütünlüğünü ve güzelliğini ortaya çıkaracak doğru tonlarda bir ruj seçmeniz gerekiyor. Doğru ruj rengini seçmekse aslında sanıldığı kadar kolay değil. İşte doğru ruj seçimi için ipuçları:

Ten-Saç ve Göz Rengi Önemli
Doğru tonlarda ruj rengini bulmak için öncelikle ten rengi, saç rengi ve göz rengi dikkate alınmalı. Ten renginizi avuç içi ve bileklere doğru bakarak tam olarak anlayabilirsiniz. Ten rengi, saç rengi ve göz rengi koyu olanlar ruj seçerken soğuk renklere yönelmeli. Esmer tenler için ideal seçim hafif pembeler ve yumuşak fuşyalardır. Sarı saç, açık renk göz ve açık renk bir tene sahip olanlar ise sıcak renkleri tercih etmeli. Beyaz tenlilere, kırmızı tonlar başta olmak üzere açık tonların hemen hemen hepsi yakışır. Fakat yine de beyaz tenliler koyu tonlardan uzak durmalı. Buğday tenliler, ten renklerinin koyu tonlarında olacak şekilde koyu pembe ve orta yumuşaklıkta pembe ruj kullanarak mükemmelliği yakalayabilirler.

Bulunduğunuz Ortama Uygun Ruj Seçimi Şart
Ruj rengini seçerken kişinin kendisine, makyajına ve gideceği yere uygun olup olmadığına bakılması gerekiyor. Bu faktör, moda renkleri kullanmaktan çok daha önemli. Size yakışmayan ya da girdiğiniz ortama uygun olmayan bir ruj rengi ya da makyaj seçimi sizi mutsuz eder. Örneğin; kahverengi tonlarda bir far kullanılmışsa, kırmızı ya da pembe bir ruj değil; yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanılmalı. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçınılmalı, dudak renginizden biraz daha koyu ya da biraz daha açık doğal renkler tercih edilmeli.

Parlak ve Sıcak Renkler Genç Görünmenizi Sağlar
Çok koyu herhangi bir renk dudaklar için ölümcül olabilir. Parlak ve sıcak renkler ise dudakları aydınlatır, daha dolgun ve genç gösterir. Koyu renklerse dudakların olduğundan daha küçük ve ince görünmesini sağlar. Pırıltılı dudaklar her zaman daha seksidir ancak parlatıcı renk verir ama kalıcı olmaz. Dudakları kuru olanlar mat rujlardan uzak durmalı, mat rujlar daha dayanıklı olsalar da dudakların kuru görünmesine yol açar.

Büyük Aşk Kırmızı Ruj
Kırmızı ruj sürüldüğünde göz makyajının hafif olmasına dikkat edilmeli. Kaşlar şekle sokulup taranmalı ama rengi kesinlikle koyulaştırılmamalı. Kırmızı ruj sürdüğünüzde aynanızı çantanızdan ayırmayın. Zira taşma durumlarında kırmızı ruj oldukça kötü bir görüntüye neden olacaktır.

Dudak Kalemi Seçimi

Eğer ruj rengi istenilenden daha parlak görünüyorsa rujdan daha koyu bir dudak kalemi kullanılabilir. Koyu kırmızı rujun altına kahverengi kalem ya da rujun üzerine daha koyu bir parlatıcı sürebilirsiniz. Ruj seçimi için geniş önerilere evoria.com’dan ulaşabilirsiniz.

Ruj Nasıl Sürülmeli?
Hangi Saç Rengine Hangi Makyaj Uygun
Erkeklerin Karşı Koyamadığı Makyajlar
Temel Makyaj Kuralları 

Author: Zen

Share This Post On