Süper bir site keşfettim

Son dönemlerde hayatımda yeni bir sıkıntım var. Sigara bırakma ertesi aldığım kiloların dağılımı malesef hazır giyim firmalarının “nasıl olmamız gerektiği” standartlarıyla pek uyumlu değil. Her ne kadar kalınlaşmış olsa da 40 beden içinde belim daha ince, kollarım daha kalın kalıyor ve aldığım her kıyafette mecburen tadilata gitmek zorunda kalıyorum. Yan sokaktaki mahalle terzimizle neredeyse ahpap olduk. Her ne kadar terzi yan sokakta olsa bile onun açık olma zamanları ve benim evde olduğum zamanları çakıştırmak çok zor. Eh büyükşehir  :)   Çoğu zaman ben eve varana kadar saat 8′i geçiyor. E kızmın uyku saati de 9:30. O 1,5 saatte onunla birlikte olmak için eve koşuyorum terzimse çoktaaan kapanmış oluyor. Haftasonları da koşturmaca arasında ayrıca hayırlayıp bir de terziye uğramayı unutursam sözde yeni almış olduğum hazır konfeksiyonu giymek için bazen 15 güne kadar bekleyebiliyorum. Yani dikilse daha iyi. Tabi prova için vakit lazım ona. Yani öyleydi, ta kii geçen hafta gittiğim tamUstumeGore.com lansmanına kadar öyle sanıyordum.
Öncelikle Ritz Carlton da düzenlenen lansmanın harika geçtiğini söylemem lazım. Hem organizasyon, hem suitler, hem de manzara nefisti. Eğer fırsatını bulursanız mutlaka kalmanızı tavsiye ederim. Hem şık, hem de bu şıklığa yakışacak düzeyde bir servis vardı.
Gözümüzü manzaradan ayırabildiğimizde hemen koleksiyona göz attık. Hem modeller, hem de dikimler harikaydı. Kumaşların da ayrıca çok kaliteli olduğunu söylemem lazım. İşin güzel tarafı aynı kıyafet hem yanımda rahat rahat atıştıran 1.75cm lik incecik güzel kızımıza; hem de ne o kadar uzun boylu, ne de kiloca yanımdaki iki kişinin toplamı olan bana aynı anda olabilmesi. Beğenmem ve ölçülerimi söylemem yeterli. Üstelik adresime de geliyor. Terziydi, uğraşmaydı vs yok. Bayıldım bu işe.
Bir de kıyafet satın alırken hep minör isteklerimizin tümünü birden karşılamakta zorlanırız ya. Örneğin, keşke yakası daha açık/kapalı olsaydı. Etek boyu biraz daha kısa/uzun olsaydı, kol boyu da şöyle biraz daha uzun olsaydı dediğimiz her minör değişikliği buradaki modellere uygulayabiliyoruz. Çalışan kadınlar için büyük kolaylık. Şu aralar üye olanlara kumaş kartelaları da hazırda geliyor.
Ben  burada bir iki model kullandım ama size tavsiyem sitelerine giderek iyice incelemeniz, özellikle ceketler harika.
Sevgiler,
Ozi

 

Author: Ozi

Share This Post On