Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi

Tatil sezonunun başladığı şu günlerde, bikini alışverişleri de hız kazandı. Fakat bikini alırken sadece rengine, desenine değil; bikininin vücut yapımıza uygun olup olmadığına da dikkat etmeliyiz. Örneğin, göğüsleri büyük olan kadınlar, küçük olanlara göre daha farklı seçimler yapmalı. Aynı şekilde basenleri geniş kadınlar da bikini alırken dikkatli olmalı çünkü ne kadar güzel olursa olsun, bikini vücudunuza uygun değilse, içinde kendinizi iyi hissetmezsiniz. Aşağıda, vücut tipinize göre seçmeniz gereken bikini modelleriyle ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Büyük Göğüsler

Büyük göğüslüyseniz ve bikini alışverişine çıktıysanız, yapmanız gereken ilk şey balenli olmayan modelleri elemek. Bunun yanı sıra, taşmaya neden olacağından, üçgen modellerden de uzak durmalısınız. Ama ısrarla üçgen modellerden istiyorsanız, yine altı balenli bir tercih yapmanızı tavsiye ederiz. Renk seçimi yaparken, bikini üstünüzün bikini altınızdan daha koyu olmasına özen gösterin, bu yöntem göğüslerinizin biraz daha küçük görünmesi için işe yarayacaktır. Bikini üstünde olabildiğince kapalı seçimler yapmanız da göğüslerinizi küçük göstermek için başka bir yol.


İri Kalçalar-Geniş Basenler

Kalçalarınız genişse, basenleriniz sizi rahatsız ediyorsa, bikini seçimi yaparken dikkatleri göğüslerinize çekmeniz gerektiğini sakın unutmayın. Bikininizin üst kısmını alt kısmına oranla, daha renkli daha iri desenli seçerseniz, hem dikkati göğüslerinize çekmiş olacaksınız hem de bikini altınız daha koyu renk ve desensiz olduğundan kalçalarınızı daha küçük göstermiş olacaksınız. Bikininizin alt kısmını daha geniş bantlı ve kapalı modellerden tercih edebilirsiniz ancak ne çok düşük bel ne de çok yüksek bel almamaya dikkat edin. Şort tipi veya mini etekli mayolar da baseni gizleme konusunda işe yarayacaktır.

 

Küçük Göğüsler

Göğüsleri küçük olan kadınlar, bu durumdan şikayetçi olsalar da, bikini seçimi konusunda oldukça özgürler. Göğüsleriniz küçükse boyundan bağlamalı üçgen modelleri, straplez modelleri, geometrik desenleri, iri çiçekli modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak göğüsleriniz gerçekten sizi rahatsız edecek derecede küçükse içi dolgulu ve süngerli modeller arasından seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

 

Sarkık ve Büyük Göbekler

Göbekli bayanların ilk yapması gereken şey, üçgen bikinilerden uzak durmaktır. Bikini seçimi yaparken hem altın hem üstün kapalı olması hem vücudunuzu daha orantılı gösterir hem de göbeğinizi saklar. Özellikle yüksek belli, şortlu modelleri tercih ederseniz göbeğiniz dikkat çekmeyecektir. Desenli modellerden olabildiğince uzak durup, seçimlerinizi düz renklerden yana kullanın.

Author: Zen

Share This Post On