Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası

Gençken daha büyük gözükmek isteriz yaşlanınca da genç gözükmenin yollarını ararız. Makyaj yaparken dikkatli olmazsak olduğumuzdan daha da yaşlı gözükmemiz mümkün. Peki nelere dikkat etmeliyiz?

1- Çok fazla fondoten kullanmayın. Çok fazla fondoten belki kapatıcı özelliği ile sivilce ve lekeleri görünmez yapabiliyor ama yüzdeki çizgileri daha fazla ortaya çıkarıyor. En doğrusu hafif bir fondoten ile baz hazırlayıp sivilce ve lekeleri pudra ile kapatmak.

2- Kaşlarınızın doğal kalınlığını bozmayın. Kaşların fazla inceltilmesi yaşınızı kesinlikle olduğundan fazla gösterecektir.İnce kaş modasının da geçtiğini düşünürsek tam tersine kaşlarınızdaki boşlukları uygun bir kaş kalemi ile doldurmanızı öneririz.

3- Yanlış göz altı kapatıcısı (concealer) kullanmak. Concealer seçerken hem rengine hem de yoğunluğuna dikkat etmelisiniz aksi takdirde göz altındaki morlukları kapatayım derken göz etrafındaki çizgileri daha fazla vurgulayabilirsiniz.

4- Çok fazla pudra kullanmak cildi kurutacağından yüzünüzdeki çizgileri daha belirgin hale getirecek ve sizi daha solgun ve cansız gösterecektir.

5- Allık sadece yanaklarınızın doğal rengini vurgulamak için kullanılmalı. Allık renginize dikkat edin ve garip çizgiler yerine doğal ve yuvarlak dokunuşlar ile yanaklarınızı renklendirin.

Doğru allık nasıl sürülür? Allık rengi nasıl seçilir?

 

 

6- Çok koyu renk ruj sürmek her zaman sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir.Doğal renkler tercih etmeye çalışın.

7- Makyajınıza daima uygun renk bir kapatıcı ile hafif bir baz hazırlayarak başlayın. Bu cildinizdeki kızarıklıkları kapatacğı gibi doğru rengi seçerseniz renginizi daha canlı gösterecektir.

Author: suzy

Share This Post On