Cilt Gençleştirmede Mezoterapi

İlerleyen yaşla birlikte cildimiz esnekliğini yitirir ve kaçınılmaz sonla karşı karşıya kalırız: Kırışıklıklar! Beslenme, uyku alışkanlıkları, güneş ve sigara gibi faktörler ise cildimizin kırışmasını iyice hızlandırıyor. Genelde adı zayıflama ve selülit tedavisinde geçen mezoterapi, yüz gençleştirmede de en etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Mezoterapi yöntemiyle, yaşlanma sürecinde cildimizde eksilen maddeler yeniden yerlerine koyuluyor. Genellikle antioksidan vitaminler, mineraller ve hyaluronik asit gibi dolgu maddeler özel bir karışım haline getirilerek sorunlu bölgelere enjekte ediliyor.

Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan mezoterapi ile cildin alt katmanları sıkılaşırken, bağ dokuları güçleniyor ve cildin nem oranı yükseliyor. Sonuç olarak kırışıklar hafifliyor, cilt parlak ve canlı bir görünüme kavuşuyor. Mezoterapi aynı zamanda cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor, dolayısıyla mezoterapiyi güneşe çıkmadan bahar aylarında yaptırmak en doğrusu. Seans sıklığı ve süresi ise yaşa ve mezoterapi uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösterse de, genellikle 8 -15 hafta, sonuç almak için yeterli oluyor.

Selülit Tedavisinde Mezoterapi İçin Tıklayın

Bölgesel Zayıflamada Mezoterapi İçin Tıklayın

Saç Dökülmesinde Mezoterapi İçin Tıklayın

Mezoterapi Nedir ve Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Author: Zen

Share This Post On